1 výhra a 3 prohry

5461c3c5a3dd920141108_131525
S napětím jsme očekávali víkendové souboje žáků U15. Tým trenéra Pršaly měl před sebou dva nejsilnější soupeře v soutěži.
V sobotu 8. 11. jsme vyjížděli do Brna ke dvěma bitvám s JBC. Nastoupili jsme s tím, že se do prvního zápasu nedostanou všichni nominovaní, ale pokusíme se vyhrát.

JBC Brno - BK Spartak
1. zápas 46:63 ZÁPIS
2. zápas 74:50 ZÁPIS
Fotky a video ZDE
Utkání se vyvíjelo od úvodu vyrovnaně a proti sobě stáli naprosto rovnocenní soupeři. Poločas jsme vedli o 2 body 27:29 a kluci měli velkou chuť do hry. Ve 3. čtvrtině soupeř přidal na tvrdosti a naraženinami to odnesli  Martin Zetík a Kuba Neděla. Viděli jsme na obou stranách neproměněné jasné příležitosti. Před poslední čtvrtinou byl stav 40:40 a jasně vyjadřoval dění na palubovce. Bylo to tak však naposledy. Náš tým zmáčknul soupeře nevídaným způsobem a to, co nevycházelo v úvodu zápasu se začalo konečně dařit. Zahráli jsme několikrát nacvičené signály a doskakovali většinu odražených míčů. Soupeře jsme udolali v poslední části 6:23 a celkově jsme se tak mohli radovat z vysokého vítězství 46:63.
Trenér však vždy nad vítězství staví nutnost zlepšování všech hráčů, což není myslitelné bez jejich zapojení do zápasů. Před druhým sobotním utkáním tak rozhodl o zcela jiné strategii a na palubovku posílal všechny náhradníky. Pravidelně střídal celou lavičku a všichni odehráli dostatečný počet minut. Soupeř naopak nechával na hřišti své nejlepší hráče. Naše prohra 74:50 byla pochopitelná, ale nemrzela nás, protože jsme s tímto rizikem do zápasu nastupovali.

BK Spartak - BC Vysočina
1. zápas 43:85 ZÁPIS
2. zápas 46:85 ZÁPIS
Potěšeni ze zisku jednoho vítězství v Brně jsme spěchali domů k odpočinku před náročnou nedělí. Po obědě 9. 11. jsme doma hostili skvělé družstvo z Jihlavy. Vysočina se opírá o hvězdného Nikolase Noumerose, který ve dvojici s Martinem Sedmíkem nedali našim borcům šanci. Domácí byli po sobotním utkání unavení více, než jsme si mysleli. Hráči z Vysočiny na nás vlétli nevídaným způsobem a už dlouho jsme neviděli na světelné tabuli stav 0:26 v náš neprospěch. Přestože jsme pak trochu hlavy zvedli, byl evidentní rozdíl v možnostech našeho týmu. Prohra 43:85 byla v mnoha ohledech milosrdná a prakticky nebylo moc možností, co našim hráčům před druhým soubojem naordinovat. Ač jsme nastoupili výrazně lépe a nedovolili tak razantní začátek soupeři, měl zápas téměř stejný další průběh. Nejlepší hráče soupeře jsme nedokázali ubránit a pod košem jsme uměli doskočit jen minimum míčů. Výsledek 46:85 signalizuje rozdíly soupeřů.

Hlavy nevěšíme a budeme se připravovat na zápas 22. 11., kdy se pojedeme do Brna pokusit získat skalp SAM BŠM.