4 body z utkání s Lipníkem

550de54b7076e150321 U17
V sobotu 21. 3. 2015 jsme měli v naší hale vidět 2 týmy Lipníka nad Bečvou. Utkání minižáků U12 bylo na žádost soupeře zrušeno a tak jsme přivítali lipenské kluky jen v kategorii U17. Trenéři Aleš Pátek a Martin Lazar přivezli pouze šestku hráčů, proti které nominoval trenér Josef Floreš maximální počet 12. Z rodinných důvodů jsme se však museli obejít bez Ondry Rožka a tak jsme nakonec dvojzápas odehráli v jedenácti.

BK Spartak - BK Lipník nad Bečvou
1. zápas 57:40 ZÁPIS
2. zápas 60:34 ZÁPIS
Fotky ZDE
Úvod patřil soupeřům, kteří plní sil vlétli do utkání bez jakýchkoliv obav. Naši kluci byli překvapení, ale rychle si naštěstí uvědomili, že „už se hraje“ a zareagovali nejlépe, jak mohli. Vedení Lipníka 0:5 v první minutě jsme rázně zastavili šňůrou 15 bodů a soupeři jsme dovolili další jeden koš až v úplném závěru čtvrtiny (15:7). Druhá část hry byla z našeho pohledu nejhorším úsekem celého dvojutkání. Soupeře jsme nechávali bez těsnější obrany pohodlně střílet a ten proměňoval pohodlné střely ze „šestkové“ vzdálenosti, ale také dva trojkové pokusy. V útoku jsme solidně doskakovali odražené míče. Dotáhnout následnou střelu z podkoše do bodové podoby byl však pro nás složitý úkol. I v dalším průběhu jsme pak potřebovali několik pokusů na dotažení útoku do úspěšného konce. Ve 3. čtvrtině jsme si vybudovali dostatečný bodový náskok, který jsme si už nenechali vzít a zvítězili jsme 57:40.
Druhý zápas jsme začali aktivně a hlavní postavou první čtvrtiny byl Martin Šimčák, který si dokázal v zahuštěném prostoru pod košem vždy najít dobrou pozici a protlačil 5x míč až do broučky. V dalším pokračování jsme pak na naší straně viděli jasnou snahu k využívání hráčů na pozicích 4 a 5. Zejména Pavel Martiš se dostával do soubojů 1:1, do nichž ho posílali rozehrávači vysokými přihrávkami přes obránce. Několikrát se blýsknul také Broněk Josefík, který využil své výškové převahy a nebál se jít do zakončení přes svého obránce.
Naše hra nebyla v žádném případě nijak oslnivá, ale 4 body se počítají a vítězství byla zasloužená. Po tomto hracím dni jsme poskočili na 2. příčku v tabulce a budeme netrpělivě čekat na následující sobotu a na vzájemný souboj našich nějvětších rivalů, se kterými  svádíme boj o tuto pozici i v celkové tabulce tohoto ročníku. Nás čekají již jen 2 dvojzápasy. 11. 4. hrajeme v Krnově a soutež uzavřeme 25. 4. doma se Snakes Ostrava B.
550dd980a7d8220150321_125309
550dd980a7d8220150321_125321
550dd980a7d8220150321_125347
550dd980a7d8220150321_125408
550dd980a7d8220150321_125411
550dd980a7d8220150321_125446
550dd980a7d8220150321_125511
550dd980a7d8220150321_125550