A team na Brněnsku bez úspěchu

50b30a8fccd535099228a229camuzi-a-velke
Druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod papírové prognózy 2. a 3. února naruby nepřevrátili. Na palubovce čtvrtého Podolí u Brna a druhých Šlapanic se vítězství nedočkali. A co víc, utrpěli více než třicetibodový nářez, když ve Šlapanících totálně vyhořeli ve druhém poločase…

Renocar Podolí - BK Spartak 84:73
Spartak měl mizerný rozjezd a hlavně propadal v obranném doskoku, kdy soupeři dával i tři šance na zakončení útoku. A tak není divu, že v páté minutě prohrával 12:5. Kouč Miroslav Mikel si vzal oddechový čas, ale obraz hry se příliš nezměnil. Až ve druhé desetiminutovce, kdy Broďané přešli z osobní na zónovou obranu, se „nůžky“ mezi soupeři začaly zmenšovat. „A když jsme pak na začátku třetí části šňůrou dvanácti bodů, kterou domácí přerušili jen trojkou, otočili na 45:43 ve svůj prospěch, zdálo se, že se rodí drama. Soupeř si však vzal time out a vše se vrátilo do starých kolejí,“ posteskl si Mikel. V poslední části se už soupeři přetahovali o každý koš a sedmi-osmibodový náskok si domácí drželi až do poslední minuty, kdy se trefili za tři body.
Body: Dostál 19, Mrlík 19, Halík 14, Kratěna 11, Povolný 6, Mikel 4. Poločas 40:33.

Sokol Šlapanice - BK Spartak 96:64
Jasným favoritem byli domácí, ale Broďané nechali ostych v kabině a výbornou střelbou za tři body soupeře dokonale zaskočili. První čtvrtinu vyhráli o pět bodů (19:15) a v trendu pokračovali i ve druhé desetiminutovce, v níž kouč Mikel opět přeladil na zónovou obranu. „Když jsme v poločase vedli o bod, očekával jsem velké drama. Jenže chyba lávky. Už třetí čtvrtina byl úplný propadák,“ posteskl si brodský kormidelník. Jeho armáda úplně vypadla ze střelecké role, poprvé se do obroučky trefila až v páté minutě… Brňané tak šňůrou 14 bodů nasadili k rozhodujícímu trháku, na který už hosté nedokázali zareagovat. „Kluky vývoj nalomil, začali se po sobě dívat, zakončovali z nepřipravených pozic a nebylo co řešit. Domácí navíc měli silnou lavičku, zatímco nám rychle ubývaly síly,“ poznamenal Mikel. V poslední čtvrtině dopili Broďané kalich hořkosti až do dna, když pokračovali ve střeleckém trápení a soupeř utekl až na propastných 30 bodů. „S výhrou jsme nepočítali, ale určitě jsme si malovali, že odehrajeme vyrovnanější duel,“ přiznal zklamaný Mikel.
Body: Dostál 24, Kratěna 10, Povolný 10, Mikel 8, Pršala 5, Mrlík 4, Halík 3. Poločas 37:38.
Autor: PETR ČECH