Áčko čeká boj až do konce soutěže

530afe42073b0foto 11
1. tým našeho klubu se musel v sobotu a neděli poprat o důležité body nutné pro zachování II. ligy pro příští sezónu. Do konce zbývají poslední 4 kola. Proto byly oba víkendové zápasy se silnými soupeři velmi důležité. Vytěžili jsme 50% možného. I jedno vítězství má velký význam.

BK Spartak – BCM Ostrava 76:64 (37:38)
Fotografie pana Františka Blahy ZDE
Reportáž z utkání začíná v čase videa 10.23 ZDE
Domácí fanoušci přišli ve velkém počtu a byli 6 hráčem našeho týmu. Diváci prakticky zaplnili halu a vytvořili skvělou atmosféru, kterou jsme dlouho v uherskobrodské sportovní hale nezažili. Bubeníci od začátku neúnavně burcovali hráče k maximálnímu výkonu. Úvod nebyl z naší strany nijak oslnivý. Začali jsme opatrně s vědomím významu utkání. Po šňůře několika úspěšných střel soupeře jsme prohrávali o 6 bodů a trenér Mikel ji musel přerušit oddechovým časem. Neúnavné publikum neutichlo. Naopak přidalo a tlačilo své hráče dopředu. Brodský tým zpřesnil střelbu a po několika úspěšných trojkách postupně přebíral otěže utkání do svých rukou. Dobré obranné doskoky nám v kombinaci s větší úspěšností střelby pomáhala držet Ostravu na uzdě. Dobře jsme bránili rychlým protiútokům a dávali si pozor na hlavní střelce BCM. Před poslední čtvrtinou jsme vedli o 5 bodů. Takticky velmi dobře jsme hráli na dlouhé útoky a nechávali plynout čas, který se z pohledu ostravských rychle krátil.
Aplaudující publikum bylo spokojeno s předvedeným výkonem i ziskem 2 bodů a přehlušilo závěrečný hvizd rozhodčích.
Body: Mičunek 21, Dostál 20, M. Ihring 17, Formánek 10, Kratěna 8

BK Spartak – Sokol Karviná 57:64 (26:31)
Fotky a video z 1. čtvrtiny ZDE
K nedělnímu utkání jsme nastoupili ve zcela jiné sestavě. Z pracovních důvodů chyběli na lavičce kapitán Jirka Kratěna a Rosťa Mikel. Ze sobotního souboje si odnesl zranění kotníku Michael Dostál, který tak mohl pouze přihlížet. Obrázek utkání vůbec nepřipomínal sobotní výkon. Když jsme nastupovali do 2. čtvrtky s deficitem 13 bodů, nevypadalo to dobře. Kluci zabrali, vyhráli 2 čtvrtinu 19:11 a poločas 26:31 dával naději. Bohužel se nám již nepodařilo rozdíl dotáhnout a oslabená sestava v souboji s Karvinou neuspěla.
Body: M. Ihring 19, Mičunek 16, D. Ihring 7, Formánek 6, Povolný 4, Šácha 3, Gavala 2
530a533f46c94foto 01
530a533f46c94foto 02
530a533f46c94foto 03
530a533f46c94foto 04
530a533f46c94foto 05
530a533f46c94foto 06
530a533f46c94foto 07