Áčko stále čeká

5803c54b41ad2

Prakticky nesilnější dostupnou sestavu měl k dispozici trenér Dušan Balija pro naše zápasy č. 3 a 4 basketbalové II. ligy mužů. V obou víkendových zápasech chyběl pouze Martin Šimčík, který nastoupil za B tým a pro sobotní zápas nebyl s týmem Tomáš Horváth. Pravděpodobně až do konce této sezóny budeme postrádat Jiřího Kratěnu, kterému vleklé zranění nohy zatím ani zdaleka nedovoluje větší zatížení.

BK Spartak – KK Valašské Meziříčí (sobota 15. 10.) 58:79

BK Spartak – VŠB Ostrava (neděle 16. 10.) 57:66

V sobotním duelu byly jednoznačným favoritem hosté z Valašského Meziříčí, kteří se netají ambicemi na postup do I. ligy a přijeli s kompletní sestavou. Tým Valmezu u nás vyhrál přípravný turnaj Memoriál Vl. Skřivánka a věděli jsme tak přesně, co nás čeká. Hosté nás zatlačili hned od úvodního rozskoku a od páté minuty jsme již v úvodní části nebodovali. Hrozivé skóre 5:20 po 1. čtvrtině naštěstí tým psychicky nepoložilo, ale ukázalo se, že tento rozdíl byl pro konečné skóre rozhodující. V průběhu jsme pak se soupeřem hráli celkem vyrovnanou partii (čtvrtiny 5:20, 19:19, 12:21, 22:19). Pohled na hřiště však dával trenéru Balijovi jednoznačnou odpověď, kde zaostáváme nejvíce. Pod košem nás nepouštěli do zakončování pivoti hostů, kterým naši vysocí hráči nestačili. Snaha se nám upřít nedá, ale máme zde hodně co dohánět. Prohra 58:79 byla zcela odpovídající hernímu projevu obou týmů.

S nadějí na první letošní výhru jsme vzhlíželi k nedělnímu zápasu proti VŠB Ostrava. Utkání bylo odlišné od sobotního a dominance soupeře pod košem již tak výrazná nebyla. Přesto museli na sebe brát zodpovědnost zase hlavně hráči na rozehrávce a na křídlech. Uchylovali jsme se ke střelbě z dálky, která při hře pod tlakem neměla dobrou úspěšnost. Solidně zahrál Rosťa Mikel, který přispívá výrazně svojí zkušeností a dokáže vždy uklidnit situaci na hřišti. Plíce nechali na palubovce v obou zápasech bratři Ihringové. Do hry vždy jdou s plným nasazením a ve srovnáním s tím je pohyb některých jejich spoluhráčů pouze lehkou procházkou. Dominikovi v zápase s Ostravou bohužel nešla střelba z dálky, ale odpracoval si vše náročnou prací v obraně a vysokým počtem doskoků. Jeho ruce vysoko na hlavami pivotů soupeře při boji o míč v těsné blízkosti koše nám zajistil hodně získaných doskoků.

Další soupeři nás čekají za 14 dnů. Přesný termín zápasu ve Svitavách bude teprve potvrzen a bude se jednat o důležitý souboj s ohledem na naše cíle – udržení II. ligy. Utkání v Šumperku hrajeme 30. 10. .