Ani doma jsme na Kyjov nestačili

54b383571774c150110 U15
Důležitým zápasem z pohledu umístění v tabulce pokračovala soutěž našich žáků do 15 let. Trenér Pršala se musel obejít bez většího počtu hráčů (nemoci, omluvenky z rodinných důvodů, školní akce). Dále ne všichni hráči poctivě absolvovali předcházející tréninky, proto dostali přednost i 2 nováčci.

BK Spartak – TJ Jiskra Kyjov
1. zápas 57:63 ZÁPIS
2. zápas 59:70 ZÁPIS
Fotky ZDE
Hráči soupeře působili mnohem mohutněji a lámali jsme si hlavu, jakou formu obrany zvolíme, abychom eliminovali hmotnostní deficit. První poločas (26:25)úvodního utkání ukázal, že můžeme být úspěšní, pokud budou všichni makat naplno zejména v obraně a budeme se na utkání maximálně soustředit. Šance na úspěch v prvním zápase výrazně poklesla ve 3. části, kdy nám soupeř uskočil na rozdíl 13 bodů, což jsme již nedokázali otočit. Přestože jsme pak závěrečnou čtvrtinu vyhráli 18:11, nestačilo to. Také o osudu druhého utkání rozhodovala každá drobná chyba. Náš soupeř využíval všech našich zaváhání, které pramenily ze špatného soustředění se některých našich hráčů na hru.
Věkový průměr našeho týmu je nižší a prakticky patříme do kategorie U14. Proto nevěšíme hlavu. Naopak, taková utkání nás posunují dopředu a věříme, že při zlepšení obrany a dobrém nasazení můžeme potrápit i favorita příštího dvojzápasu. V neděli 18. 1. vyrážíme časně ráno k bitvě do Jihlavy, kde můžeme pomýšlet na dobrý výsledek pouze při výkonu na 101%.