Bez hvězd jako tým

566dd315aa5b5

Polovinu odehraných zápasů letošní sezóny jeli uzavřít žáci U15 do Brna. V hale Morenda nastoupili proti silnému soupeři JBC mmcité Brno od 13.00 hodin v sobotu 12. 12. .

JBC Brno – BK Spartak

1. zápas 61:70

2. zápas 75:81

Fotky ZDE

Družstvo Brna hraje současně ligu mladších žáků i naši soutěž. Zásadním rozdílem při pohledu na hru obou týmů byla obrana. Domácí nás převyšovali dobrým pohybem při defenzívě. Než si naši kluci uvědomili přihrávku od spoluhráče, již na sobě měli jednoho či dva soupeře. Také v útoku byla patrná zkušenost z ligových utkání JBC. Brněnský tým byl v neustálém pohybu a museli jsme hodně zabrat, abychom jim při bránění stačili. Přes všechny naše handicapy jsme dokázali využívat svoji výškovou převahu a doskakovat odražené míče. Tentokrát jsme se dokázali vyrovnat i se střelbou šestek a v obou utkáních jsme tyto příležitosti využívali. První utkání jsme chtěli vyhrát a 3 hráči se na palubovku nedostali. Do druhého zápasu se šlo zcela jinak. Od úvodu se po 2-3 minutách střídala celá lavička. Prohráli jsme druhou čtvrtku o 9 bodů (jediná prohraná čtvrtina v sobotu) a soupeř byl při chuti. Naši borci už fyzicky nepůsobili čerstvě. Do závěrečné desetiminutovky se šlo za stavu 59:59 a ještě 5 minut před koncem bylo skóre vyrovnané. Našim hráčům však naštěstí zůstalo ještě trochu sil a hlavně chuti po vítězství. Mužem posledních 2 minut byl Eric Valčík, který dával naše poslední body a definitivně sebral Brňanům šanci na vítězství. Nejdříve proměnil na konci 9. minuty koš s faulem i následující šestku. Při posledním nájezdu po 30 vteřinách pak dotáhl úspěšně při faulu i tento pokus ze hry a mohli jsme se radovat.  Vítězství to nebylo nijak jednoznačné a oba týmy mohly na konci být úspěšné. Nás těší plný bodový zisk a díky tomu 2. místo v tabulce.

Příští kolo soutěže nás čeká po delší přestávce až v roce 2016 a 9. 1. od 13 hodin přivítáme doma Sokol Podolí.