Brna nad naše síly

5bc345293bc10

Sobota 13. 10. 2018 byla dalším zátěžovým testem našeho týmu mini U11. Soupeřem nám byly dva těžké týmy z Brna, které trvale pracují s mládeží na nejvyšší úrovni.

SAM Brno - BK Spartak

64:28

Hned první čtvrtina zápasu ukázala vývoj celého utkání. Soupeř nás díky výškové převaze vůbec nepustil k zakončování z těsné blízkosti koše, tak jedinými našimi pokusy o koš byly střely ze střední vzdálenosti, kterými jsme trefili vše okolo, jen ne koš. Až na konci čtvrtiny se nám podařilo dát jeden čestný koš a museli jsme věřit, že druhá čtvrtina bude pro nás bodově příznivější. Výrazné střelecké hody se bohužel nekonaly a poločasový stav 34:10 odpovídal soupeřově převaze. Čtyři minuty slávy jsme si užili až v poslední čtvrtině, kdy se nám podařilo dát šňůru dvanácti bodů a alespoň částečně korigovat nepříznivý stav.

JBC Brno - BK Spartak

69:20

Po krátké pauze nás čekal další soupeř z Brna, který byl papírově slabší a nedisponoval až takovou výškovou převahou, jako předešlý soupeř. Nevíme, jestli to bylo díky únavě z prvního utkání, nebo přejezením mezi zápasy, ale soupeři jsme od samého začátku nekladli žádný odpor a ten nás suverénně přehrál 25:2. Ke zlepšení hry došlo ve druhé čtvrtině, kterou jsme vyhráli 6:14 a poločasové skóre 31:16 dávalo naději na vyrovnanější zápas. Bohužel druhý poločas jsme úplně propadli ve všech herních činnostech a po protrápených čtvrtinách 20:2 a 18:2 jsme gratulovali soupeři k jeho výhře.

Oba dnešní soupeři sice patřili k tomu nejlepšímu, co tuto sezónu v soutěži potkáme, ale bez větší bojovnosti, vůle a ochoty zpotit se nebudeme rovnocennými partnery ani pro mnohem slabší týmy. V sobotu 10. 11. budeme na domácí palubovce hostit soupeře z Kyjova a Vyškova. Máme tedy necelý měsíc zapracovat na největších nedostatcích a při tom krůček po krůčku objevovat krásu basketbalu.