Cenná výhra v Jihlavě

54bd01354c39220150118_111614
Na naši žádost bylo přeloženo na neděli 18. 1. 2015 utkání žáků kategorie U15 z původního termínu. Ten zasahoval do jarních prázdni a hráči často cestují na dovolené z rodiči. Komplikace však nastala při sestavování  soupisky hráčů pro nedělní zápas i po tomto přesunu. Naše velká marodka a probíhající lyžařské výcviky znamenali výrazně více práce s přípravou utkání.  Jihlava suverénně vede soutěž pouze s jedinou prohrou. My jsme od ní  v prvním dvojutkání dostali velký výprask o 42 a 39 bodů. Proto nepřicházelo v úvahu čekat na zázrak. Cestovali jsme s nejsilnější možnou desítkou hráčů, včetně Kuby Andrýska a Jirky Jankových, kteří za U15 nastoupili letos poprvé. Bylo to složitější, ale vyplatilo se to.
BC Vysočina – BK Spartak
1. zápas 63:65 ZÁPIS
2. zápas 76:52 ZÁPIS
Fotky ZDE

Odjezd od haly v 6 hodin byl pro většinu hráčů krutý a za jízdy se spalo. Tentokrát jsme využili rychlejší vozy namísto autobusu a u haly v Jihlavě jsme stály již hodinu před oficiálním začátkem. Byl tedy dostatek času na „probuzení“ kluků a dobré rozcvičení.
První utkání jsme začali výbornou obranou a dobrým doskakováním. Soupeře jsme možná trochu zaskočili odhodlaným nástupem. Kluci bránili mnohem lépe než v posledním utkání s Kyjovem, kde byli právě za tuto činnost podrobeni kritice. Naše poločasové vedení 34:23 bylo více než překvapující a také hráči cítili, že je šance na překvapení. Obětavě jsme bránili s velkým nasazením, z čehož však vznikalo i množství zbytečných faulů.  Za našeho vedení 52:41 ve 2. minutě poslední čtvrtiny musel pro 5 faulů na střídačku Kuba Andrýsek a to byla psychická vzpruha pro domácí hráče. Po bodech na jedné i druhé straně pak následovala  12-bodová šňůra soupeře, čímž poprvé v utkání přetáhl vedení na svoji stranu. Na palubovce bylo více než horko. Jihlavští byly jednoznačně na koni a málokdo v hale by v tu chvíli na nás vsadil. V této fázi se ukázalo, jak důležité bylo „dodání“ Kuby Mahdalíka z lyžařského kurzu. V posledních minutách zápasu předvedl dobré nervy. Vybojoval několik důležitých míčů při doskoku a proměnil v posledních 2 minutách 3 veledůležité trestné hody.
Po zmatcích a zásadní přiznané chybě rozhodčích 8 sekund před koncem zápasu dostal míč přidělen domácí tým, čímž mohlo dojít k zásadnímu ovlivnění výsledku. Naštěstí jsme vše zvládli a mohli slavit cenné vítězství.

Po 20-minutové pauze jsme nastoupili k druhému zápasu a bylo znát, že domácí chtějí alespoň jednu výhru zachránit. My jsme neproměnili první tři střelecké pokusy a tím zbytečně dodávali odvahu soupeřům hned v úvodu. Naši kluci nepůsobili po první bitvě nijak unaveně, ale soupeř byl od prvních minut více na koni, což jsme nedokázali zlomit. Do poslední čtvrtiny jsme nastoupili s bodovým deficitem, ten však byl pořád hratelný. Trenér Pršala v této fázi kluky brzdil, aby nepřistoupili na divokou hru domácích a zběsile se nehonili od koše ke koši. Částečně jsme to i dokázali, ale protože byli domácí v dobré pohodě, nenechali se nijak vyvést z míry a zvrat v utkání nám nedovolili. Jednoznačnými pilíři soupeřovi hry a střelby byli pod košem hráči Sedmík (č.15)  s 23 body ve druhém zápase a Plešingr (č. 7) – 26 bodů. Jejich úspěšnost střelby byla obdivuhodná a prakticky se nemýlili ani z těžkých pozic. Bohužel se nám nepodařilo tyto 2 ubránit a oni naopak využíli všech našich drobných zaváhání.
Celý tým chválíme za obětavý výkon a pokud ho dokážeme zopakovat i 31. ledna ve Velkých Bílovicích a zejména pak doma 14. 2. proti brněnským Žabovřeskám, máme šanci na vylepšení našeho postavení v tabulce.