V sobotu 1.10. zahájily žákyně WU15 novou sezónu dvojzápasem v Prostějově. Po páteční hodové noci měli někteří problém dostat se včas k autobusu, ale nakonec celá sestava odcestovala a nikoho jsme pro tentokrát nenechali v Brodě.

OP Prostějov - BK Spartak

1. zápas 42:27

2. zápas 28:39

Fotky ZDE

První zápas se od začátku vyvíjel slibně. Holky se snažily a ještě tři minuty před koncem druhé čtvrtiny byl stav vyrovnaný 17:17, ale díky hloupým chybám během posledních minut jsme prohrávali v poločase 24:17. Neschopnost dát koš i z vyložených šancí a zbytečné ztráty míče pokračovaly až do konce zápasu a prohru 42:27 dokládá technický zápis. Za tento zápas jsme ztratili 31 míčů, z 13 trestných hodů jsme proměnili pouze 3 a na 12 košů ze hry holky potřebovaly 59 pokusů. S takovými čísly nelze vyhrát zápas. Absolutní statistickou lahůdkou jsou "střelecké hody" Vikči, která ke svým třem košům ze hry potřebovala 21 pokusů a jedenáct krát ztratila míč!!! Naopak nejúspěšnější byla Terka, která celý první poločas táhla tým, z jedenácti pokusů dala čtyři koše ze hry a přidala dva koše z trestných hodů a navíc ještě měla čtyři získané míče, oproti dvěma ztrátám. To vše ji zařadilo na MVP zápasu.

Body: Adel 2, Vikča, 6 (TH 3/0), Maki 4 (1/0), Terka 10 (7/2), Tony 1 (2/1), Simča 2, Kamča 2

Do druhého zápasu nastoupila dosud odpočívající Kiki a okamžitě naše hra dostala nový náboj. Celý zápas jsme byli ve vedení, dostali jsem se do kladné bilance zisků a ztrát míče v poměru 19/16, ze čtrnácti trestných hodů jsme dali solidních 7 a na šestnáct košů ze hry jsme potřebovali tentokrát "pouze" 49 pokusů. Velký podíl na vítězství má Simča, která svou skvělou obranou vymazala z basketbalové mapy postupně všechny tři nejlepší hráčky soupeře a společně s Kiki, která v tomto zápase dala 16 bodů nedovolily soupeři, aby šel do vedení. Kiki navíc měla skvělou úspěšnost ze hry, kdy na z devíti pokusů proměnila šest. Obě tyto hráčky byly jasnými MVP druhého zápasu. Za zmínku stojí Lucka, která oproti prvnímu zápasu dala tři koše za sedmi pokusů, Vika 3 koše z 11 pokusů, Maki 1 koš/7 pokusů, propadla Terka 0k/9p, Simča 1k/6p, Kamča 1k/3p.

Body: Lucka 6, Adel 2, Vika 7 (TH 4/1), Maki 3 (2/1), Kiki 16 (6/4), Simča 3 (2/1), Kamča 2

Další zápas hrajeme 15.10.2016 v 8:45 a v 10:30 na domácí palubovce proti SŠMH Brno. Jste všichni zváni a věřím, že uvidíte pohledný basketbal.