Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Další vítězný víkend Béčka

51064d13d5eb8BÉČKO
Ve druhém kole odvetné části OP-II mužů jsme přivítali soupeře z rozdílných míst tabulky. Zatímco Břeclav hraje o čelo, Velké Bílovice bojují o záchranu.

BK Spartak – TJ Lokomotiva Břeclav 67:42 (19:14, 39:26, 50:38)
V první čtvrtině se naše družstvo snažilo o celoplošnou obranu, která se nám však ne zcela dařilo. Co nám naopak šlo velmi dobře, byla hra do vnitřního území, kde jsem hosty přehrávali.  Díky tomu jsme si postupně vypracovávali náskok, který byl v poločase 13 bodů.
Ve třetím hracím období naše hra sklouzla do statické podoby, přestali jsme hrát pod koš a spoléhali se na střelbu z dálky, která neměla potřebnou přesnost. Naštěstí obrana pracovala pořád dobře a tak hosté z našeho náskoku ubrali jen 2 body.
Poslední čtvrtina nám pak vyšla parádně. Dovolili jsme hostům vstřelit jen jeden koš ze hry a 2 šestky. My jsme si naopak vzpomněli na hru ze začátku utkání a  15-ti bodovou šňůrou jsme navýšili rozdíl ve skóre na konečných a velmi příjemných 25 bodů.
TH: 19/7 = 36,8%
Body:
Kryštof  24 (1x 3 b.; 3/1), Gaval 14 (2/0), Krejčiřík J. 9 (4/3), Kratěna L. 6 (1x 3 b; 2/1), Smrž 5 (1x 3 b.), Lekeš 3 (1x 3b.; 2/0), Gál 2, Buráň 2, Dorazil O. 1 (2/1), Hladil 1 (2/1), Vajdík 0 (2/0)

BK Spartak – TJ Drozdi Velké Bílovice 84:53 (26:6, 42:30, 63:45)
Vstup do utkání nám vyšel nad očekávání a nedělní zvyklosti dobře. Nátlakovou obranou jsme nutili hosty k chybám a jejich ztrát jsme využívali k zakončení rychlých protiútoků.
Bohužel v další čtvrtině jsme především v obraně sklouzli k alibismu, přestali jsme vyvíjet tlak na míč a spíše jsme začali bojovat sami se sebou. Soupeř se chytil a čtvrtinu vyhrál o 8 bodů.
Naštěstí jsme se po poločase vzpamatovali a opět jsme se hostům ve skóre rychle vzdálili. Opět se nám dařilo zakončovat po zisku míčů snadné koše. Navíc soupeři začaly docházet síly.
Potvrzením toho byla i poslední čtvrtina, kdy jsme opět dominovali a díky tomu se do hry zapojili i hráči z lavičky.
TH: 11/6 = 54,5%
Body:
Gavala 18 (2x 3b.; 3/2),  Kryštof  16, Kratěna L. 14 (1x 3 b.; 2/1), Krejčiřík J. 12 (2/2), Dorazil O. 8, Smrž 6 (1x 3 b.; 2/1), Hladil 6, Gál 4, Vajdík 0 (2/0)
5105992e6a03aDSC00102
5105992e6a03aDSC00100
5105992e6a03aDSC00101