Děvčata U17 v sedmi proti Šlapanicím

532f2d7044bd4140322 WU17
V sobotu jsme přivítali družstvo Šlapanic, které se nám nepodařilo porazit, ale pouze trochu potrápit. Na rozdíl od soupeře, který přijel s jedenácti hráčkami, my jsme měli k dispozici pouze hráček sedm. Ostatní nenastoupily z důvodu marodky, jiných a zřejmě lepších aktivit, ale i z důvodu ukončení své basketbalové "kariéry".

BK Spartak - Valosun Sokol Šlapanice
1. zápas 38:53
2. zápas 50:64
Statistika ZDE
Fotografie a video ZDE
Oproti zápasům ve Šlapanicích, které jsme v silnější sestavě prohráli o třicet a dvacet pět bodů, se nám podařilo zlepšit systém obrany a tím se omezila porce lacině dostávaných košů. I díky tomu jsme z odehraných osmi čtvrtin hráli vyrovnaně tři a jednu čtvrtinu jsme vyhráli 17:12. To vzhledem k výše zmiňované sestavě bereme jako pozitivní. Více vyrovnaných čtvrtin, popřípadě vítězných jsme mohli dosáhnout díky vysokému množství trestných hodů. Ty se nám však nedařilo úspěšněji proměňovat. V obou zápasech jsme měli celkem k dispozici padesát pět trestných hodů, ale proměnili jsme jich pouze devatenáct. Tyto body nám potom chyběly v udržení bodového kontaktu se soupeřem a mohli jsme vyhrát právě ty vyrovnané čtvrtiny, které jsme těsně nechávali soupeři. Na obranu holek musíme samozřejmě přiznat, že je nereálné vyžadovat větší úspěšnost trestných hodů, když Mahdy, Kája a Kača hrály úplně bez střídání.
Závěrem všem sedmi statečným moc děkujeme za předvedenou hru a za čtrnáct dní hrajeme poslední čtyři utkání s Tišnovem. Času moc nezbývá, ale na tohoto soupeře se připravíme co nejlépe a nenecháme si z Brodu odvézt body, které chceme my.