Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Domácí výhra A týmu

59e3208b86076

Pro sobotní zápas (14.10.) stále chyběli 2 marodi Rosťa Mikel a Mira Mrlík. Úvod zápasu byl basketbalově nehezký. Ve srovnání s poslední zápasem s Kyjovem mohl mít divák pocit, že hraje jiný tým. Poločas jsme prohrávali o bod 43:44 a s herním projevem jsme nemohli být spokojení. Stejně jako v utkání s Kyjovem jsme nepochopitelně nechávali soupeřům velký prostor ke střelbě. Několikrát nám také chybami v obraně utíkali kolem zadní čáry pod naším košem a byly z toho zbytečné body. Po poločasové přestávce se pak úspěšně soupeři trefili 3x za 3 body a trenér Balija musel vzít za stavu 47:53 oddechový čas a něco změnit. Hned po tajmu vzal na sebe zodpovědnost kapitán Kratěna a za 3 body snížil rozdíl ve skóre. Úspěšnou trojku přidal Jirka Dorazil a bylo zase srovnáno. V tomto období jsme měli ze hry výrazně víc a soupeř nás musel faulovat. Bohužel jsme nevyužívali nabídnuté trestné hody a v řadě za sebou jsme jich 6 nepromněnili. Závěrečná čtvrtina (33:9) o všem rozhodla. Našich 18bodů v řadě zlomilo hosty a až v 7 minutě pak znovu dokázali bodovat. Střelecky kraloval kapitán Jirka Kratěna, který dal 34 bodů a z toho se úspěšně 6x trefil za 3 body

BK TJ Spartak Uh. Brod – ASK Blansko

90:62 (27:25, 43:44, 57:53)

Body: Kratěna Jiří 34 (6x 3 b), Dorazil 11, Krejčiřík Jiří 10, Rožek 8, Šimčík 8, Zálešák 8, Krejčiřík Roman 6, Ihring 3, Kratěna Lukáš 2

Další zápasy hrajeme opět na domácí palubovce. 28.10. v 18.30 vyzveme SK Žabovřesky a v neděli 29.10. v 10.00 nás čeká Sokol Šlapanice B