Dorostenci potvrdili vedení v soutěži

5a5b9f3463150

Poprvé v roce 2018 šli do zápasů také dorostenci trenéra Jiřího Pršaly. 13. ledna se jelo do Havlíčkova Brodu, který se pohybuje v polovině tabulky skupiny D „Nadregionální soutěže“ kadetů do 17 let. Náš tým byl před tímto 8. hracím kolem na 1. místě pouze o skóre před brněnskými Žabovřesky. Domácí nám vyšli vstříc začátkem utkání až v 11 hodin, což bylo pro nás velmi příjemné a mohli jsme se dobře vyspat. Po krátké pauze na dálnici jsme dorazili s dostatečným předstihem.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – BK Spartak

1. zápas 61:108

2. zápas 52:109

Fotky ZDE

Zápas jsme zahájili trochu s problémy. Domácí byli odhodlaní dosáhnout ve své hale lepších výsledků než u nás, kde prohráli 94:39 a 11:67. Bylo to znát v jejich obětavosti a úvodní minuty vůbec nenasvědčovali tomu, že bychom měli být papírovým favoritem. Zhruba v polovině první části jsme však pořádně zabrali. Předvedli jsme krásné kombinace s bodovým zakončením a po 10 minutách měli vedení o 18 bodů (12:30). Ve druhé čtvrtce jsme přestali být důrazní v soubojích, dlouho nám trvalo startovat do balónu a pod košem jsme uhýbali hráčům ve žluté. Čtvrtinu jsme sice vyhráli, ale bylo to tím nejmenším možným rozdílem (16:17). V dalším průběhu už soupeř postupně ztrácel na bojovnosti a jeho obrana měla spoustu děr. Pohodlně jsme tak mohli najíždět a zvyšovat náš náskok. S vítězstvím 61:108 jsme si šli spokojeně na pár minut oddechnout do šatny.

Druhý zápas bývá v našem podání vždy poznamenán únavou. Ta však tentokrát padla asi více na hráče Havlíčkova Brodu. Jejich odpor jsme zlomili úspěšnou střelbou hned v úvodu a po první části bylo vlastně rozhodnuto (13:37). Utkání jsme měli ve svých rukou a pravidelně po 5 minutách jsme střídali, aby se dostali do hry všichni hráči.

Jako v každém kole, i tentokrát dostal šanci „oťukat se“ někdo z kategorie do 15 let. Nominaci si na sobotu zasloužil Tonda Vystrčil, který začal teprve letos, ale poctivě trénuje a postupně dotahuje svoji ztrátu. Bez strachu šel do soubojů a spolehlivě bránil svého hráče. Pochvalou mu jistě byla i podpora spoluhráčů a potlesk při jeho prvních bodech se staršími.

27. ledna pojedeme do Břeclavi, která je na 6. místě a má na svém kontě 6 výher a 10 proher.