Drama v Lanžhotě

51043d2ea92e8249
První utkání sezóny kadetek U17 se odehrálo v Lanžhotě 22. září 2013. Loni jsme s tímto soupeřem dvakrát prohráli a dvakrát vyhráli. Trochu se nám opakovala historie, když děvčata nastoupila v malém počtu díky marodce týmu a hrála v počtu osmi hráček. Avšak utkání bylo vyrovnané a soupeř svou první výhru nezískal jen tak zadarmo. Díky spoustě chyb v nahrávkách, ve velkém množství neproměněných bodů a třem vyfaulovaným hráčkám v poslední čtvrtině, jsme prohráli o 15 bodů 74:59. S výsledkem jsme byli spokojeni, ač jsme věděli, že to může být lepší.
V druhém utkání si holky více pohlídaly obranu a hned od začátku byly ve vedení. Po celou dobu bylo skóre vyrovnané a byl to boj do konce samého. V poslední minutě byla faulovaná Dominika Balijová a úspěšně proměnila jeden trestný hod, který nás posunul do jednobodového vedení. Nastalo neskutečné drama a obrovská bojovnost obou týmů. Tentokrát štěstí stálo při nás a tento minimální náskok jsme udrželi a přivezli si domů jedno vítězství 55:56. V obou zápasech podala výborný výkon Tereza Mahdalová, která pod košem získala největší množství míčů, a taktéž se jí podařilo několik individuálních akcí, které již delší dobu trénuje. Gratulujeme! V trestných hodech byla úspěšná Dominika Balijová, která zahájila sezónu na postu podkošové hráčky, a zde jí to opravdu svědčilo. Kateřina Hrabalová předvedla své velmi dobře natrénované driblerské kousky a velmi se zlepšila na postu rozehrávky. Všechna děvčata si ale zaslouží pochvalu a potěšilo nás, že každá předvedla své osobní zlepšení od minulé sezóny.