Družstvo U12 má další vítězství

5a126f629673c

V sobotu 18. 11. jsme hráli s družstvem Jiskry Kyjov. Na jejich palubovce jsme jednou zvítězili, a proto jsme očekávali vyrovnané utkání.

BK Spartak – Jiskra Kyjov

1. zápas 38:57 (8:15, 23:25, 29:40)

2. zápas 52:46 (23:5, 33:19, 43:27)

V prvním utkání naše zahajovací sestava bohužel především v obraně na soupeře nestačila. Jako již tradičně, nedokázali jsme ubránit jednoho hráče soupeře a ten se postaral o vedení. Druhá pětka naopak soupeře předčila a dotáhla výsledek na rozdíl 2 bodů v poločase. Třetí čtvrtina se nesla ve stejném duchu jako první. Soupeř navýšil svůj náskok a tento trend bohužel pokračoval i v posledním hracím období. Výsledkem byla naše prohra.

Ve druhém utkání jsme prohodili pořadí pětek. Zahajovací pětice se vrhla s velkým elánem na soupeře a díky dobré souhře i individuálním akcím jsme tuto čtvrtinu vyhráli suverénně 23:5. Druhá pětka už tak úspěšná nebyla, ale přesto jsme si měli slušný náskok do druhé půle. Ve třetím hracím období se nám už tak nedařilo. Přesto jsme náskok mírně navýšili. Závěrečná pětka bojovala, a i když soupeř dotahoval, povedlo se udržet mírný náskok až do konce.

V utkání jsme předvedli velké zlepšení v kombinaci. Nehrajeme již jen individuálně, ale snažíme se nahrávat na lépe postavené spoluhráče. Slabinou je obrana, proměňování jasných košů z pod koše a také technické chyby při přihrávkách a jejich příjmu.
Přes uvedené nedostatky oceňuji děti za bojovnost a snahu. Doufám, že vydrží i do dalších zápasů.

TH: 17/8 (47,1%) a 21/4 (19%)

Body: Stehlíková 8/9 (TH  5/5), Neděla Š. 8/4 (TH 9/4), Bábíčková 0/4 (TH 5/2), Kutnarová 2/2, Jurčová 7/12 (4/1), Sadílek 4/6  (TH 2/0), Vokšická S. 0/2, Machala 5/4 (TH 6/1), Křelinová 4 / 9 (12/1), Jón, Jónová, Mikulec A., Janůšová, Račický, Mihel