Družstvo U17 nestačilo na vedoucí tým soutěže

513da2dc0fb6aDSC07428
V dalším kole jsme přivítali doma asi nejlepší tým soutěže, družstvo BBK Blansko.

BK Spartak – BBK Blansko 55:69 (13:22, 23:42, 36:59)
V hostujícím celku je celkem 6 hráčů, kteří nastupují buď v lize, nebo v extralize U17. Do zápasu jsme tedy vstupovali s vědomím, že nemáme co ztratit. Výkon v první půli nebyl úplně špatný a přestože jsme v podstatě od začátku prohrávali, předvedli jsme i několik pohledných akcí. Chyběla však především přesnost v zakončení a navíc hosté dokázali každou naši ztrátu potrestat. Rozdíl ve skóre proto neustále narůstal ve prospěch Blanska.
Ve třetí čtvrtině se obraz hry příliš neměnil. Přes veškerou naši snahu se nám nepovedla korekce skóre a tak to vypadalo, že zápas dopadne opět vysokým vítězstvím hostů.
V posledním hracím období se však nezaviněně zranil nejlepší hráč hostů Šmerda a nám se začalo dařit. Zrychlili jsme hru, výrazně zlepšili obranu, dali i několik laciných košů a výsledkem bylo vítězství v poslední čtvrtině o 9 bodů.
TH: 11/7 = 63,6%
Body: Zálešák 16 (2/2), Lečbych K. 9 (2/1), Urbánek 8 (2x 3 b.; 3/2), Fanta 6, Rajchl 4, Kocian 4 (2/2), Kelíšek P. 4, Jankových 2 (2/0), Lečbych M. 2

BK Spartak - BBK Blansko 49:62 (7:10, 29:26, 40:44)
Blansko na nás v začátku druhého utkání zkusilo zónovou obranu. Nějakou dobu trvalo, než jsme si na tuto obranu zvykli. Navíc se nám příliš nedařila střelba. Naštěstí se ani hostům příliš střelecky nedařilo. Výsledkem bylo skóre 7:10 po první čtvrtině.
Ve druhé čtvrtině  se nám dařilo dostávat míč na volné hráče a díky zlepšené přesnosti střelby se nám podařilo vyrovnat a v závěru pak díky třem trojkám Štěpána Urbánka otočit vývoj skóre na naši stranu. Díky vedení v poločase se zdálo, že bychom se s Blanskem mohli pokusit i o vítězství.
Do druhé půlky soupeř změnil obranu a přešel na osobku. Přestože by nám tato obrana měla dělat menší potíže, najednou se ztratila celá koncepce hry, hráči začali zmatkovat a ztrácet míče. Když se k tomu přidalo i mizivé procento střelby z pod koše, výsledkem byla definitivní ztráta vedení a ztracený zápas. Až do konce zápasu jsme pak tahali za kratší konec.
je to velká škoda.
Střelba: TH: 18/8 = 44,4%
Body:     Urbánek 12 (4x 3 b), Lečbych K. 9 (2x 3 b.; 2/1), Kelíšek P. 8, Zálešák 7 (12/7), Fanta 6 (4/0), Kocian 4, Krejčiřík R. 3 (1x 3b.),