Družstvo U17 opět vítězně

513da2dc0fb6aDSC07428
V dalším kole jsme přivítali doma soupeře ze Žabovřesk.

BK Spartak - SK Žabovřesky 77:52 (23:13, 39:31, 60:40)
Vzhledem k tomu, že jsme na hřišti soupeře poměrně jasně zvítězili, byl naším cílem pouze vítězství. Tento cíl navíc podpořila nemoc nejlepšího hráče soupeře B. Vítkovice.
Do utkání jsme vlétli velmi razantně. Dobrou obranou a rychlým přechodem do útoku jsme se ujali vedení a vypadalo to na jasné a vysoké vítězství.
Bohužel po první čtvrtině jsme se zasekli. Vlastními chybami v útoku i v obraně a především neuvěřitelným zahazování i těch nejvyloženějších šancí jsme povolili soupeři naději na zvrat.
Naštěstí jsme se po poločase vzpamatovali a především díky rychlým protiútokům, které zakončoval Vašek Kallus a Tomáš Zálešák, narostlo skóre v náš prospěch. V podobném duchu se nesla i poslední čtvrtina
V zápase nám vycházely velmi dobře nacvičené signály. Bohužel díky špatnému zakončení byl jejich efekt nakonec velmi malý.
TH: 23/9 = 39,1% - bída
Body:     Zálešák 25 (3/3), Kallus 19 (4/3,) Lečbych K. 11 (1x 3 b.), Kocian 8 (6/2), Fanta 5 (2/1), Urbánek 3 (1x 3 b.; 4/0), Kelíšek P. 2 (2/0), Lečbych M. 2, Rajchl 2, Jankových 0 (2/0)

BK Spartak – SK Žabovřesky 76:37 (14:13, 42:21, 57:27)
Mizérie s neproměňováním šancí se přenesla i do začátku druhého zápasu. Když se k tomu přidala i výborná forma soupeřova hráče č. 23 Kříže (dal 11 ze 13 bodů), s bídou se nám povedlo vyhrát první čtvrtinu o jediný bod.
Naštěstí naše krize ve druhé čtvrtině pominula. Zlepšila se obrana, znovu jsme soupeře přečíslovali a dávali lehké koše. Střelecky se chytil Tomáš Zálešák a najednou jsme na hřišti dominovali. Čtvrtinu jsme vyhráli 28:8 a tím také rozhodli o naší výhře.
Druhou půlku jsme již dohráli v podobném stylu a výsledkem bylo jednoznačné a zasloužené vítězství.
Střelba: TH: 18/10 = 55,6%
Body:     Zálešák 24 (2/2), Lečbych K. 14 (2/2), Kallus 13 (4/3), Fanta 7 (2/1), Janových 6 (2/0), Kelíšek P. 6 (/0), Kocian 4 (2/2), Urbánek 2, Lečbych M. (2/0)