V posledním dvojutkání první poloviny jsme hostili doma druhý celek tabulky BK Žabovřesky. Hrálo se v sobotu 21. 12. 2019 v tělocvičně ZŠ Na Výsluní.

BK Spartak – BK Žabovřesky

1. zápas 19:84 (4:26, 9:51, 13:23)

2. zápas 36:94 (6:23, 14:45, 26:61)

Jako již po několikáté, naše hráčky začaly zápas nekoncentrovaně, ustrašeně a bez pohybu. Soupeř se poměrně snadno dostával do zakončení a jednoznačně nás přehrával. K chybám v obraně se pak přidala i nemohoucnost v zakončení těch nemnoha šancí, které jsme si vytvořili. Stejný obraz poskytovaly i další čtvrtiny. Výsledkem proto byla vysoká a jasná porážka.

Ve druhém zápase jsme až do poslední čtvrtiny hráli o něco lépe. Zahráli jsme několik pohledných akcí, více bojovali a poněkud se zlepšili v obraně. Bohužel mizivá úspěšnost zakončení i těch nejvyloženějších příležitostí nás provázela i druhým zápasem a i proto byl po celý zápas výsledek jednoznačný a bez šance na zvrat. Nejvíce se to projevilo v poslední čtvrtině, kdy jsme díky nekoncentrovanosti a snad i únavě prohráli úsek mezi 5. a 8. minutou 12:0 a pomohli tak soupeři ještě navýšit rozdíl ve skóre.

Trestné hody: 1. zápas 12/3 (25,0%), 2. zápas 20/5 (25,0%)

Body: Hubáčková 0/3 (TH 4/1), Kučerová 13/2 (TH 12/5), Prajzová 0/3 (TH 2/1), Řezníčková 0/1 TH 4/1), Stehlíková 2/6 (TH 2/0), Vokšická 0/6 (TH 4/0), Bábíčková N. 2/4 (TH 2/0), Fojtáchová 2/6,