Dušanovy holky si z Vyškova dovezly důležité body

5a806c075d3c7

Neděli 12. 2. jsme věnovali dalšímu soutěžnímu utkání kategorie WU15. Soupeřem byl tým Vyškova, který je druhý v tabulce a nutně jsme potřebovali přivézt alespoň jednu výhru.

BK Maják SVČ Vyškov - BK Spartak

1. zápas 56:46 (13:10, 32:21, 45:32)

2. zápas 44:69 (10:13, 16:35, 22:52)

Body v 1. utkání: Tony 12 (5/1), Viki 9 (4/3), Simča 3 (4/1), Adel 7 (8/5), Kika 10 (4/2), Lucka 2, Maki 2, Radka 1 (2/1)

Body v 2. utkání: Adel 11 (3/1), Kiki 18 (2/0), Maki 6, Simča 8, Lucka 4, Tony 8, Viki 11 (1/0), Kamča 2, Radka 1 (2/1)

Domácí ihned od začátku nasadili celoplošnou obranu, se kterou jsme si poradili, ale v útoku jsme nebyli schopní dát nekonečné čtyři minuty koš. Soupeř nečekal, až se probereme z letargie, bezpečně skóroval a za stavu 9:0 jsem byl nucen brát první oddechový čas. Poté se již hra zlepšila na úroveň "přijatelná", přesto jsme první čtvrtinu prohráli 13:10. Začátek druhé čtvrtiny jsme již nezaspali, šli jsme dokonce do jednobodového vedení, ale k zásadnímu zlomu došlo v šesté minutě, kdy jsme nedokázali opět dát jediný koš, obrana se zhroutila a vůle bojovat byla jen na straně soupeře. Poločas jsme zakončili nepříznivým skóre 32:21. V druhém poločase jsme již nic světového nepředvedli. Vedení soupeře narostlo až na šestnáct bodů a jediný světlý okamžik byla úspěšná tříbodová střela Tony a závěrečná kosmetická korekce výsledku na 56:46 pro Vyškov.

Začátek druhého zápasu jsme již nezaspali. Slibné vedení 3:11 jsme ke konci první čtvrtiny ledabyle prohospodařili a nejisté vedení 10:13 nám nedávalo jistotu výhry, ale náporem ihned od začátku následující části hry jsme jasně ukázali, že si jdeme pro vítězství. Čtvrtinu jsme vyhráli 6:22 a poločasové skóre 16:35 již dávalo bezpečný polštář pro střídání všech hráček. Sice v závěrečné desetiminutovce s námi byla na hřišti často šestá hráčka slečna letargie a její sestra odevzdanost, ale po závěrečném klaksonu jsme mohli slavit důležité vítězství 44:69 a zmíněné sestry s námi snad již nikdy hrát nebudou.

V prvním zápase naši vrzající káru táhla bodově Tony a velice pěkně zahrála Adel. Na větší bodový přísun jsme zvyklí u Viki, Kiki, Simči a Maki. Ty se ale trápili a jejich body v závěru chyběly. Druhý zápas byl již v mezích normálu. Kika bezpečně proměňovala i z těžkých pozic, Adel pokračovala ve svém dobrém výkonu z prvního zápasu, probrala se Maki, Simča i Viki. Čtyři bodíky přidala Lucka a Tony opět běhala a běhala až do fáze kyslíkového dluhu. Kamča byla v obou zápasech velice platná na doskoku a při obraně nejvyšší hráčky soupeře, Radka bodovala z trestných hodů a jediné Barči se nepodařilo dát žádný koš.

Abychom nevypadli ze zápasového tempa, tak hned tuto sobotu 17. 2. od 9:00 pokračujeme dalším dvojzápasem na domácí palubovce. Přijďte na nás mrknout.