Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Dva rozdílné výkony

569dd493592a0

O tomto víkendu (16. - 17. 1. 2016) jsme odehráli oba zápasy dvojiček s Kroměříží. Doma se nám povedlo zvítězit, ale venku jsme propadli.

BK Spartak B – Slavia Kroměříž B

64:62 (24:21,38:34,48:45)

Video z první čtvrtiny je ZDE

Na začátku utkání jsme se nějaký čas nemohli dostat do utkání. Naštěstí od šesté minuty jsme proměnili několik tříbodových pokusů a díky tomu jsme se dostali do mírného náskoku.
Druhá čtvrtina se nesla ve střelecké mizérii obou družstev. Skóre narůstalo jen pomalu i díky tomu, že jsme nevyužili 6 trestných hodů. Několika nepřesnostmi jsme pomohli navíc v samém závěru poločasu ke snížení rozdílu na pro hosty přijatelné čtyři body. Třetí hrací období poznamenal náš 8 minutový střelecký výpadek. Naštěstí ani hosté nebyli příliš produktivní a tak bylo skóre pořád vyrovnané. Závěrečné dějství zápasu jsme se přetahovali se soupeřem o každý bod. I díky trestným hodům jsme se štěstím otočili v poslední minutě skóre na naši stranu a mohli se radovat z těsného vítězství. Zápas byl z naší strany plný nepřesností a chyb především v útoku. Naštěstí jsme se mohli spolehnout na hru podkošových hráčů, především Jirky Krejčiříka.

TH:  22/15 = 68,2%

Body: Krejčiřík J. 23 (9/7), Buráň 12 (3x 3 b.; 2/1), Ondřej L 10 (5/2), Novák 7 (2x 3 b.; 2/1), Lečbych K. 4 (4/4), Vajdík 4, Jankových 2, Dorazil O. 2

Slavia Kroměříž B – BK Spartak B

66:48 (24:13, 37:26, 55:34)

Ani v odvetném utkání jsme nezvládli úvodní čtvrtinu. Především zásluhou střelecky disponovaného kapitána domácích Vybírala, který dal v tomto herním období 17 z 24 bodů, nám domácí odskočili na 11 bodový rozdíl. Na rozdíl od domácích se nám nedařilo v útoku skoro nic. Do další čtvrtiny jsme přešli na zónovou obranu. Ta zabrzdila nástup domácích, naopak my jsme se přece jen zlepšily ve hře pod koš a tak se rozdíl ve skóre nezměnil. Bohužel po zlepšení hry na konci první půle přišla krize. Ne že by se domácí nějak zlepšili, ale my jsme soupeři svými  nepřesnostmi nabízely rychlé protiútoky jako na zlatém podnose.  Není proto divu, že po třetí čtvrtině domácí vedli už o 19 bodů. V posledním hrací období se nám přes počáteční propadu povedlo zmírnit prohru na konečná rozdíl 18 bodů. V tomto utkání se naplno projevil rozdíl v herním projevu. Domácí byli u každého míče o krok dříve, byli agresivnější, přesnější  a důraznější a proto zaslouženě vyhráli.

TH:  19/13 = 68,4%

Body: Krejčiřík J. 20 (1x 3 b.; 10/7), Buráň 7 (1x 3 b.; 2/2), Kallus 6, Lečbych K. 4, Vajdík 4, Novák 3 (1x 3 b.), Dorazil O. 2, Ondřej L. 2 (2/2)