Dvě výhry v Podolí

5abc71d1076b0

V neděli 25. 3. 2018 jsme načali trojici venkovních dvojutkání. Soupeřem byl tým z Podolí u Brna, který má v sestavě dvě hráčky s ligovými zkušenostmi.

SK Renocar Podolí - BK Spartak

1. zápas 55:73

2. zápas 50:76

Začátek zápasu se nám vydařil, holky díky odstupované obraně zastavovali nájezdy soupeře a ten byl často nucen zakončovat střelbou z dálky, kterou neproměňovali. Proto jsme již po první čtvrtině měli zajímavý náskok 9:21. Druhou čtvrtinu jsme začali chybami v obraně, nejistotou v útoku, holky zapomínaly dostupovat střelecké pokusy soupeře, které tentokrát již padaly do koše. Soupeř po třech minutách stáhnul náš náskok na 16:21. Jistotu a uklidnění situace nám během jedné minuty vrátily rychlé koše Adel, Viki a Kiki. Znovu jsme odskočili na rozdíl třinácti bodů. Po dvou čtvrtinách oboustranně pěkného basketbalu začal tým Podolí na hřiště dávat i slabší hráčky z lavičky a zápas se dohrával již v poklidnějším tempu.

Ve druhém zápase jsme se prvních osm minut přetahovali se soupeřem o vedení, než se toho ujala Simča s Terkou a Vikou, kdy jejich série rychlých košů zajistila vedení po první čtvrtině 18:29. Ve druhé čtvrtině již nápor soupeře polevil a po našem poločasovém vedení 28:46 oba týmy začaly do sestavy zapojovat všechny hráčky z lavičky a zápas se opět dohrával v poklidném tempu.

Na palubovku jsem postupně dostal všech třináct hráček a měly možnost si vyzkoušet hru i proti kvalitnímu soupeři. Holky sehrály pěkný zápas, začínají objevovat výhody i nástrahy odstupované obrany a zlepšila se komunikace v obranné fázi. Kromě stále zmiňovaných stálic velice pěkně zahrála Adel a Simča, které se nebály hrát jedna na jedna.

Body v 1. utkání: Kika 15 (6/3), Viki 11 (2/1), Maki 17 (9/4), Žany 4, Tony 4, Simča 8 (1/0), Adel 8 (2/2), Terka 2, Anet 4, Radka 0 (2/0)

Body v 2. utkání: Simča 19 (1/1), Viki 23 (5/2), Adel 11 (3/1), Kika 5, Terka 2 (4/2), Maki 2 (2/0),  Kamča 4 (2/2), Žany 2 (2/0), Tony 4, Kačka 2, Anet 2 (1/0)

Dalším soupeřem bude tým z Blanska, ke kterému jedeme v sobotu 7. dubna.