Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Holky ukončily sezónu výhrami v Brně

5aec44e0dda42

V sobotu 28. 4. 2018 jsme odehráli poslední dvojzápas v naší dlouhé sezóně kategorie WU15. Cestovali jsme k soupeři Žabiny Brno a zahráli si v pěkné hale Rosnička.

BK Žabiny Brno - BK Spartak

1. zápas 44:66 (9:22 16:41 24:55)

2. zápas 29:72 (12:27 18:45 24:49)

Body v 1. utkání: Kika 18 (4/2), Simča 13 (4/3), Maki 7,  Tony 9 (6/4), Adel 4 (4/2), Terka 2, Kamča 1 (2/1), Viki 12 (6/3)

Body v 2. utkání: Kika 22 (4/1), Viki 9 (6/4), Simča 8 (2/2), Adel 12 (4/4), Tony 8 (2/1), Žany 11 (6/4), Kamča 0 (2/0), Maki 2

Začátek prvního zápasu byl plný chyb a nepřesností. Holkám vypadával míč z rukou a tak díky oboustranné nemohoucnosti byl stav po šesti minutách 6:2 pro soupeře. Jako první se podařilo probudit Simču, která zařídila rychlých osm bodů a chytly se i ostatní hráčky. Do poločasu již náš náskok narostl na výrazných 16:41. Začal jsem prostřídávat celou sestavu jedenácti hráček a po závěrečném klaksonu svítil na tabuli stav 44:66 v náš prospěch.

Do druhého zápasu šly holky již plně probuzené a ve velkém stylu. Kika dvěma úvodními trojkami (dala jich celkem pět) rychle utnula jakoukoli snahu soupeře a po dvou minutách a stavu 0:10 si trenér soupeře musel brát oddechový čas. Na naší koncentraci se nic nezměnilo, holky nadále hrály agresivní hru a soupeř začal ztrácet po fyzické stránce. Poločasové skóre 18:45 ukázalo naši jasnou převahu a závěrečný stav 29:72 to jen potvrdil.

Tím jsme zakončili naši zatím nejúspěšnější sezónu s poměrem 26 vítězství a 2 prohry. Celou soutěž se nám podařilo bezpečně vyhrát a proto padlo rozhodnutí, že vyrazíme do "basketbalového světa". V termínu 19. - 20. 5. sehrajeme kvalifikaci o ligu U17.