Jednoznačná vítězství U15

54394cb0a6bd5141011 U15
Program ve sportovní hale v sobotu 11. 10. 2014 zahájili v 9.00 svěřenci trenéra Jiřího Pršaly. Našemu tým žáků U15 byl ve 2. kole OP jižní Moravy soupeřem Sokol Velké Bílovice. Podle výsledků tohoto družstva v jeho prvním letošním vystoupení jsme očekávali sestavu s velkým počtem mladších a začínajících hráčů. To se na palubovce potvrdilo. Trenér Velkých Bílovice sestavil svůj výběr z chlapců několika věkových kategorií. Mnozí se teprve učí zvládat základní basketbalové prvky. V prvním utkáním jsme na soupeře vlétli zostra a po úvodní čtvrtině svítil na tabuli stav 32:2. Bylo tak jasné, že dostane příležitost naše kompletní lavička. Trenér Pršala po 5 minutách střídal pravidelně celé pětice a všichni hráči měli velký časový prostor na hřišti. Vzhledem k minimálnímu odporu Velkých Bílovic však chyběl zápasu ten správný náboj a ovlivnilo to přístup hráčů k bránění. Ve druhém sobotním utkání se pak nasazení našich borců v obraně ještě zhoršilo a někteří se přestávali vracet pod svůj koš úplně. Za to si vyslechli v šatně kritiku trenéra, přestože jsme oba souboje jednoznačně vyhráli.
BK Spartak - TJ Sokol Velké Bílovice
1. zápas 125:14
2. zápas 92:25
Foto a videa ZDE
Na další kolo se musíme připravit velmi zodpovědně, protože nás bude čekat naprosto odlišný protivník. V náhradním a nestandardním čase odehrajeme další utkání s SK Žabovřesky v brněnské hale Rosnička již v pátek 17. 10. od 17.15 hodin.