Jen jeden poločas nestačí

54324ad54b4f6C
Ke svému druhému utkání jsme zavítali v sobotu 18. 10. na palubovku družstva Mikulova, loňského vítěze OP-III.

INMEDIAS Mikulov – BK Spartak „C“ 56:44 (18:4, 38:9, 47:23)
Družstvo Mikova tvoří starší zkušení muži s velmi dobrými fyzickými parametry. Snad pohled na domácí borce způsobil u našeho družstva neuvěřitelnou nervozitu a trému, které jsme se nebyli schopni zbavit celý první poločas. Zahodili jsme velké množství střel z bezprostřední blízkosti, nedařila se ani střelba ze střední a velké vzdálenosti. K tomu se zejména ve druhé čtvrtině přidalo množství chyb v obraně, kde jsme se silnějšími domácími hráči nechali zatlačit až pod koš, kde pak soupeř zakončoval z druhých a třetích střel. Výsledkem bylo hrozivé vedení domácích o 31 bodů v poločase.
Do druhé půlky jsme nastoupili s vědomím, že už to opravdu nemůže být horší. Znovu jsme začali hrát zónu, vyhecovali jsme se k bojovnějšímu výkonu a povedlo se nám dát několik střel. Najednou se obraz hry změnil. Problémy se zakončením měli domácí, my začali hrát rychlý protiútok a pomalu jsme ukrajovali z náskoku domácích. I tak to po třech čtvrtinách bylo o 24 bodů pro domácí.
Ve zlepšené hře jsme pokračovali i v posledním hracím období. Domácí začali působit unaveným dojmem, znervózněli a my zakončovali jak za tři body, tak i z pod koše. I když to tentokrát na vítězství nestačilo, je potřeba hráčům poděkovat za výkon ve druhém poločase. Pokud budeme schopni hrát  celý zápas, rozhodně jsme schopni hrát vyrovnaně ze všemi soupeři. Hráči se budou muset zamyslet nad koncentrací při rozcvičování a při zahájení hry. Zde je nutno zapomenout na všechno ostatní a koncentrovat se jen na hru.
TH: 23/11 = 47,8%
Body: Krejčiřík R. 9 (2/1; 2 x 3 b.), Rožek 9 (6/3), Lečbych. K. 8 (2/0; 2x 3b.), Lečbych M. 6 (2/2), Ondřej L. 5 (5/3), Kocian 3 (4/1), Urbánek 3 (1 x 3 b.), Jankových L 1 (2/1)