Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Junioři potvrdili sílu proti Karviné

5bfae92ded4cb

Na sobotu 24. 11. neměl trenér Pršala všechny hráče juniorky. Pro domácí zápasy s Karvinou chyběli Dalibor Velecký a bratři Lukáčovi. Naskytla se tak možnost nasadit Davida Vystrčila z mladšího týmu MU17, který si mohl vyzkoušet tvrdší basket ve starší kategorii.

BK Spartak – Sokol Karviná

1. zápas 84:55 (23:6, 41:22, 63:41)

2. zápas 109:69 (31:27, 54:42, 88:51)

Body v 1. utkání: Mahdal 22, Valčík 18, Neděla 17, Martínek 16, Kovařík 6, Kopunec 4, Staněk 1

Body ve 2. utkání: Valčík 36, Mahdal 24, Neděla 17, Mikulec 11, Martínek 11, Staněk 6, Kopunec 4

První zápas začal s mírným časovým skluzem, protože jsme hasili organizační problém z jiné tělocvičny a museli jsme do sportovní haly neplánovaně vměstnat zápasy minižaček WU13. Z pohledu skóre to šlo od samotného úvodu dobře. Kdo však byl v hale, musel vidět naše neuvěřitelné minely přímo zpod koše i při střelbě z dálky, kdy šel míč mimo zařízení. Soupeř byl naštěstí bezradný při střelbě a za celou čtvrtinu dal pouhé 2 koše ze hry. 23:6 jsme vedli po první části. Jak trenér Pršala očekával, hosté ve druhém hracím období přidali a jejich procento úspěšnosti střelby narůstalo. Rozdíl našeho vedení jsme do poločasu navýšili o pouhé 2 body (41:22), ale stále jsme měli dostatek sil a v soubojích pod košem jsme měli pořád mírně navrch přes hmotnostní i výškovou převahu soupeřova pivota Sebastiána Klosse. Naši podkošoví Lukáš Kopunec a Kuba Mahdal se dokázali s handicapem dobře vyrovnat. Třetí čtvrtka byla stále velmi vyrovnaná. Soupeř se spoléhal na střelbu z dálky, ale nám se dařilo také. Definitivně jsme pojistili výhru v úvodu závěrečné části. Kuba Mahdal dal 8 bodů v řadě, David Vystrčil přidal 2. Po úspěšné šestce Filipa Staňka a pěkné střele z dálky od Erica Valčíka jsme vedli už o 32 bodů (76:44) a prakticky bylo rozhodnuto. Zápas jsme dohráli bez nervů do závěrečných 84:55.

Mezi první a druhý zápas bylo vloženo utkání minižaček a oba týmy tak měly delší čas na odpočinek. Evidentně lépe si odpočinuli hosté a vypadalo to, že mají více chuti. My jsme předváděli zcela laxní obranu. Nestíhali jsme na nohách a naši hráči byli pozdě v obraně. Vše řešili pomocí rukou a dopouštěli se mnoha faulů (10 osobních chyb v 1/4). O špatné obraně svědčí 27 obdržených bodů za 10 odehraných minut. Mezi čtvrtinami měl trenér Pršala delší řeč, ale chyby v obraně neustávaly a ve 3. minutě 2/4 musel přijít náš oddechový čas. Soupeř na nás šel se zónovou obranou a to se mu nevyplatilo. Pršala považuje zónu za zbabělý způsob, ale nezbývalo než oplatit karvinským stejnou mincí. Postavil zónu taky a v dalším průběhu způsoby obrany měnil dle potřeby. Úspěch se dostavil okamžitě a hosty jsme položili. Třetí čtvrtku jsme jim už nic nedovolili a vyhráli ji 34:9. Poslední hrací desetiminutovku jsme zkoušeli střelbu z těžkých pozic i velké dálky, ale měli jsme „nahráno“ a po závěrečné siréně svítil stav 109:69.

Zaslouženě jsme získali plný počet bodů do tabulky a po pěti výhrách jsme doposud neporaženým týmem Nadregionální ligy.

8. 12. se opět ukážeme na domácí palubovce, kdy čekáme soupeře z Kroměříže a Kyjova