Junioři předvedli dobrý basket

5881b86073357

Junioři U19 drží 2. příčku v tabulce Nadregionální soutěže. Na lídra ze Šumperka ztráceli před sobotním dvojzápasem 3 body a byla tak příležitost stáhnout tento rozdíl.

Náš tým nastoupil ve velkém stylu a trenér hostí se nestačil divit úvodnímu uragánu. V 5. minutě za stavu 14:3 vzal oddechový čas, aby přibrzdil náš nástup, ale ani toto přerušení nepomohlo a my jsme vedení navyšovali. Vycházelo nám vše. Dařily se rychlé přechody do útoku, vyvarovali jsme se ztrát a střelba byla vynikající. Padalo tam všechno, jak z dálky, tak zpod koše, kde Ondra Rožek přetláčel svého soka Březinu (č. 15). Ten musel v soubojích později brzdit, protože už ve. 3. minutě 2. části nasbíral 4 osobní chyby. Z hlediště bylo slyšet pochvalná slova směrem k našim hráčům. předváděná hra se musela líbit. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce s velkým rozdílem ve skóre 97:50. Vysoké nasazení a následná únava byly pravděpodobně příčinou zcela jiného obrázku hry ve druhém zápase. Najednou to nešlo tak jednoduše. Neproměňovali jsme vytvořené jasné šance a to nás psychicky sráželo dolů. Z důvodů únavy musel trenér Floreš za nerozhodného stavu vystřídat Rožka (8. minuta 2. čtvrtiny), čehož okamžitě soupeř využil. Pivota Březinu jsme neubránili a ten během 2 minut přidal 6 bodů v řadě. Soupeř tak odskočil a dostal se do pohody. V polovině 3. čtvrtiny se nám sice ještě podařilo výsledek srovnat, ale bylo evidentní, že nám už síly nezbývají. Frustrovaní hráči hledali v závěru chyby všude jinde a zbytečně se pouštěli do diskuzí a komentářů výroků rozhodčích. Ondra Rožek byl oceněn technickou chybou. Šumperk nám pak už nedovolil situaci zdramatizovat a museli jsme přijmout porážku 48:65.

Celkově musíme družstvo za sobotní předvedený výkon pochválit. Kluci předvedli solidní basket a jako jediní v letošním ročníku dokázali porazit vedoucí Šumperk. Další termín má tým trenéra Floreše 28. 1., kdy kluci cestují do Krnova.