Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Kadeti drtivě 2x porazili BBK Brno

5bdf59714e8e5

S časovým zpožděním začalo dvojutkání kadetů do 17 let v sobotu 3. 11. 2018. Dopravní nehoda na trase Brno – Uh. Brod uzavřela odpoledne průjezd „Buchlovskými horami“ a hosté přijeli s 30minutovým skluzem. Náš tým měl tak mnohem více času na rozcvičení.

BK Spartak – BBK DS Brno

1. zápas 85:26 (25:2, 49:8, 66:16)

2. zápas 85:32 (16:11, 39:15, 66:24)

Body v 1. zápasu: Neděla 35, Oharek 12, Mahdal 10, Navrátil 9, Macka 5, Štursa 4, Běhůnek 2, Vystrčil David 2, Havlíček 2, Švajda 2, Lazecký 2

Body ve 2. zápasu: Neděla 31, Macka 14, Vystrčil David 8, Vystrčil Antonín 8, Navrátil 6, Mahdal 5, Běhůnek 5, Oharek 4, Štursa 4,

Začalo se hrát po 16. hodině a byl to začátek, který naše družstvo asi ještě nezažilo. 30 sekund před koncem prvního hracího období jsme vedli 23:0, ale soupeř ještě stihnul své první body. Do poločasu jsme náskok ještě zvýšili a bylo jasné, že prohrát už bychom neměli. Výhra 85:26 vyjadřovala zejména větší sehranost našeho družstva. Hosté zaostávali v základních basketbalových dovednostech a nepůsobili nijak kompaktně. Stejně tomu bylo i v druhém utkání. Nezačali jsme příliš soustředěně. Soupeř šel do soubojů mnohem odvážněji, a přestože jsme čtvrtinu vyhráli, bylo to jen malým rozdílem 16:11. Ve druhé části se do toho náš tým opřel mnohem více a úspěšnými střelami uklidnil průběh zápasu, ve kterém jsme nakonec nastříleli opět 85 bodů (85:32).

Trenér Špaček byl s výsledky spokojen, ale určitě nemůže být spokojen s výkony všech borců. Pořád je mnoho nedostatků, které bychom v této kategorii již vídat neměli. Vše však odpovídá tomu, že máme vysoké procento hráčů, kteří začali s basketbalem později. Jen pomalu se dostávají na úrověň spoluhráčů, kteří prošli minižákovskými kategoriemi. Jistotou v sobotních zápasech byl Jakub Neděla, který spolehlivě proměňoval nabídnuté příležitosti (66 bodů) a svou přítomností uklidňoval méně zkušené spoluhráče. I díky tomu si mohl trenér Špaček dovolit bez obav vyzkoušet všechny varianty sestavy a dostal během sobotních utkání do hry celkem 13 hráčů včetně nováčků, pro které se jednalo o první zápasy vůbec.

Příští hrací kolo bude zcela jiné. Naši kluci cestují 17. 11. do Brna, kde okusí sílu JBC.