Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Kadeti si konečně užili dobré zápasy

5a12960673942

S očekáváním kvalitního dvojzápasu se těšili hráči týmu MU17 do Brna. Sobota 18. 11. byla dalším hracím dnem v kalendáři „Nadregionální soutěže“ a nás čekal papírově nejsilnější soupeř v soutěži – brněnské Žabovřesky. Po příjezdu nás překvapila nízká teplota v hale Rosnička a trenér Pršala po pár minutách znovu oblekl zimní bundu. V hale visící reklamní banner „Mráz léčí“ podtrhoval aktuální teplotu a odkaz na kryoterapické služby byl až druhořadý.

SK Žabovřesky – BK Spartak

1. zápas 55:65 (14:16, 24:35, 41:55)

2. zápas 89:68 (18:21, 46:39, 69:52)

První ze zápasů začal pro nás dobře z pohledu skóre. Vedli jsme 0:6, ale po sérii chyb reagoval trenér Pršala už ve 2. minutě oddechovým časem s cílem zvýšit pozornost hráčů. Herně vyrovnaná úvodní čtvrtina (14:16) byla ze strany obou týmů spíše testovaním soupeře. Ve druhé části jsme byli aktivnějším týmem a pokud bychom proměnili všechny příležitosti zpod koše, mohli jsme si vytvořit pohodlný náskok. Vedení jsme pomalu navyšovali až na rozdíl 23 bodů ve 4. minutě 3. části. Pak však došlo k nepochopitelnému útlumu našeho družstva a dovolili jsme soupeři rozdíl znovu stáhnou. Domácí byli na koni a reálně hrozil obrat. Naštěstí jsme v závěru zabojovali  a výhru udrželi.

Mezi naše zápasy bylo vloženo utkání mladších žákyň a náš program se tak nestandardně natáhnul. V šatnách bylo naštěstí teplo, tak jsme se měli možnost ohřát. Dlouhá přestávka mezi zápasy nám nesvědčí, o čemž jsme se v minulosti už vícekrát přesvědčili. Po rozcvičce ve vedlejší malé hale jsme druhý zápas zahájili až ve 13 hodin. Do tohoto souboje jsme šli s cílem protočit všech 12 hráčů, kteří do Brna cestovali. Věděli jsme, že se silným soupeřem to může výrazně snížit naše šance na vítězství. První čtvrtka byla znovu velmi vyrovnaná a vyhráli jsme ji o 3 body (18:21). Pak však začali přebírat otěže zápasu domácí. Na rozdíl od našich borců nebylo na brněnském týmů vidět žádnou fyzickou únavu a změnu v nasazení. My jsme méně běhali a v obraně jsme nestíhali. Skóre se začalo jednoznačně přelévat na stranu domácích a konečný rozdíl 21 bodů odpovídal stavu hry.

V rámci přípravy nás čeká tríéninkové utkání s ligovým družstvem Jiskry Kyjov, kam jedeme ve středu, 29. 11. Hraje se v době tréninku a zápas absolvujeme v kompletní sestavě.

Další soutěžní zápasy hrajeme 2. 12. doma proti neznámému soupeři, startujícímu v soutěži pod názvem BBK DS Brno. Jedná se o tým na posledním místě tabulky a předpokládáme rovnoměrnější zapojení všech hráčů.