Kadetky 2x porazily Žďár

5bcf301604682

V sobotu 20. 10. jsme v domácí hale předehrávali utkání se soupeřem ze Žďáru nad Sázavou. S tímto týmem jsme se doposud nikdy nesetkali. Respekt budila výšková převaha, která nám ve spojení se zónovou obranou dělala velký problém. Holky se bály konfrontace s o hlavu vyšším soupeřem a valná většina pokusů o zakončení byla nepřesná střela ze střední vzdálenosti. Soupeř na tom byl naštěstí velice podobně, proto po první čtvrtině na tabuli svítil nebasketbalový stav 6:4. Trápení pokračovalo ještě další dvě čtvrtiny a ke zlomu došlo až na začátku posledního dějství, kdy Kika úspěšnou trojkou poslala náš tým do vedení a to jsme udrželi až do konce zápasu.

Ve druhém utkání jsme celý první poločas prospali. Holky nebyly schopné vyřešit jednoduché clony a jen rezignovaně přihlížely, jak soupeř dává laciné koše. Proto i poločasové skóre 16:29 odpovídalo předváděné hře. Zato druhý poločas začal připomínat basketbal a dali jsme se na stíhací jízdu rozjetého soupeře. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 21:10 a čtvrtou 13:6. V nervózním závěru vše vzala do svých rukou Viki a dvěma důležitými koši pečetila naši výhru 50:45 nad nepříjemným soupeřem.

BK SPARTAK – BK VLČICE ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

1. zápas 44:39 (6:4, 15:18, 30:34)

2. zápas 50:45 (9:14, 16:29, 39:37)

Body v prvním utkání: Kika 15, Simča 10 (2/0), Viki 4 (4/2), Adel 9 (5/5), Kamča 6

Body ve druhém utkání: Kika 12 (1/0), Lucka 4, Anet 0 (2/0), Viki 13 (4/1), Kačka 2, Kamča 7 (1/1), Simča 8, Radka 2, Adel 2 (2/0)

Díky předehrávce máme nyní delší pauzu a k dalším zápasům jedeme 17. 11. do Mohelnice.