Kadetky U17 se loučí se sezónou čtyřmi vítězstvími

52767e3365d9dIMG_2962
Na víkend 5. a 6. dubna nám vyšly závěrečné čtyři utkání se stejným soupeřem, kterého jsme neznali a byl pro nás velkou neznámou.

BK Spartak - SK Basketbal Tišnov (5. 4. 2014)
1. zápas 45:21
2. zápas 45:27
Statistika ZDE
Oba sobotní zápasy se od začátku vyvíjely jednoznačně v náš prospěch. Náskok si holky vytvořily již v první čtvrtině 15:2, resp. 14:3. V tu chvíli se dalo střídat celou lavičku, takže si své minuty odehrála Bláňa i Zuzka. Navíc Bláni se po její samostatné akci podařilo i krásně skórovat. Zápasy se vedly v klidném, neagresivním duchu, bez většího množství faulů a cca po osmdesáti minutách jsme měli vítězství doma. Druhé sobotní utkání bylo téměř totožné a tak oba zápasy holky bezpečně vyhrály 45:21 a 45:27. To nám dávalo naději do nedělních zápasů, ke kterým jsme jeli do Tišnova.

SK Basketbal Tišnov - BK Spartak (6. 4. 2014)
1. zápas 56:60
2. zápas 65:47
Soupeř si na neděli nachystal změnu v sestavě a postavil, pro nás neznámé, tři hráčky, které najednou udělaly z Tišnova nebezpečného soupeře. Hra se oproti sobotě stala bojem o každý míč a chyby byly nekompromisně trestány. První poločas se nám sice podařilo vyhrát 25:35, ale díky velkému množství chyb a absolutní absenci pohybu v útoku nás soupeř doslova válcoval a po sedmi minutách jsme ve třetí čtvrtině prohrávali 41:37. Poslední čtvrtina se změnila v zákopovou válku a jen díky obrovské bojovnosti všech hráček se nám podařilo dvě minuty před koncem vyrovnat skóre. Soupeř tuto vypjatou koncovku nezvládl, fauloval a holky z důležitých šesti šestek proměnily tři a tak jsem mohli slavit vydřenou výhru 56:60.
Druhý zápas holky začaly nekoncentrovaně a během dvou minut bylo skóre 5:0 v náš neprospěch. Po oddechovém čase se naše hra výrazně zlepšila a tak jsem první čtvrtinu vyhráli 12:17. Ve druhé čtvrtině jsme těsný náskok úporně bránili, skóre naskakovalo na obou stranách chvíli rychleji, chvíli pomaleji a poločas skončil 24:31 pro nás. Během této doby se na hřišti vystřídalo všech devět hráček a naši tři benjamínci Zuzka, Bláňa a Kamča prošli pořádným křestem, kdy přicházeli o míče, špatně nahrávaly a dělaly chyby v obraně. Přesto to pro ně byla skvělá a nenahraditelná zkušenost, protože si své chyby holky uvědomovaly a můžeme na inkriminovaných dovednostech zapracovat. Ve druhém poločase soupeř nekompromisně vytáhl obranu na celé hřiště a na naší straně se okamžitě začaly kupit chyby z nepřesností a rázem se skóre pohybovalo pouze o tři body v náš prospěch. Stále do konce zápasu scházelo nekonečných šestnáct minut a nápor soupeře se zdál zdrcující. V tuto chvíli se neuvěřitelně vzchopily naše podkošové, skvělá Kája a úžasná Mahdy, které absolutně ovládly celé hřiště a svými rychlými protiútoky odpovídaly na koše soupeře a začaly náskok navyšovat. V tomto časovém úseku holky daly 33 bodů, z toho Domča tři a velká Kača dva body. O zbytek se podělily Kája s Mahdy. Černou práci pro tým skvěle odváděla Kuži a také Věrka, která se v prvním zápase blýskla úspěšnou střelbou a i v druhém zápase skórovala.Soupeře jsme nakonec udolali 47:65, a i když tomu skóre neodpovídá, zápas byl stejně těžký, jako ten první.
Závěrem vám chceme holky moc poděkovat za předvedenou hru během celé sezóny, ať se vyhrávalo, nebo prohrávalo, vždy na vás byla vidět chuť po vítězství, která vás neviditelnou silou tlačila vpřed, a ač vás to někdy hodně bolelo, tak jste se nevzdávaly. Přesně takto to dělejte i v běžném životě a dosáhnete čehokoliv.