Kluci mají již 11 vítězství

5496c8f104da5141220 MU12
Posledním letošním zápasem v OP severní a střední Moravy se 20. 12. rozloučili s rokem 2014 hráči týmu Františka Špačka. Minižáci U12 přivítali v tělocvičně ZŠ Na Výsluní soupeře z Příboru. Domácí tým nastoupil v sestavě, která vycházela z aktuálních možností. Tým se od začátku sezóny potýká s trvale velmi vysokou nemocností hráčů a také jednou z nejhorších docházek na tréninky ve srovnání s ostatními družstvy v klubu. Hráči si stále nezvykli na to, že „když je trénink, musím tam být a jedinou omluvenkou je nemoc“. Proto se nedaří smáznout výrazné rozdíly ve výkonnosti jednotlivých hráčů. Pokud držím míč v ruce 3x týdně na všech trénincích, je pochopitelné, že si s ním budu rozumět mnohem lépe, než po absolvování 1 nebo 2 tréninkových jednotek.
BK Spartak - BK Příbor
1. zápas 56:45
2. zápas 51:38
Fotky ZDE
Do zápasu jsme nastoupili s chutí a bojovně naladění. Ač s chybami, snažili se kluci poctivě bránit své protějšky. Po doskocích jsme vyráželi do rychlých protiútoků a dokázali jsme si připravit nadějné šance pro zakončení. Brzdilo nás však špatné zpracování míče. Zde bylo velmi patrné, kolik kdo má natrénováno. Absentéři byli na tom výrazně hůře. Prakticky až do poločasu byl obrázek utkání naprosto vyrovnaný a ani jeden ze soupeřů neměl navrch. My jsme lépe doskakovali a dařilo se nám individuálně, kluci z Příboru však lépe kombinovali. 3. čtvrtina byla úsekem hry, kdy se nám podařilo vytvořit 7 bodový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující a zápas jsme vyhráli 56:45.
Druhý ze sobotních soubojů jsme začali výrazně lépe. Hned v úvodu Příbor 3x fauloval, čímž přicházel o míč my jsme získávali na palubovce optickou převahu. Odskočili jsme soupeři na rozdíl 9 bodů 10:1, z čehož pak plynul i větší klid na naší straně. Naopak soupeři znervózněli a najednou zmizela jejich lepší kombinace, kterou nás trápili v prvním zápase. Poločasové vedení 28:15 nám dovolovalo zvolnit v obraně, což nám nechávalo dostatek sil do útočných akcí. Přestože jsme pak poslední čtvrtinu prohráli o 3 body 9:12, nemělo to už žádný vliv na naše vítězství i ve druhém sobotním souboji 51:38.
Družstvo se tak může pochlubit v soutěži již 11. vítězstvím z 12 odehraných zápasů. Kluky chválíme za jejich nasazení a týmového ducha. Přestože vidíme velké výkonnostní rozdíly, bojují kluci s lepšími individuálními dovednostmi pro tým a vzájemně se povzbuzují.