Minižáci rozstříleli Žabovřesky

50fc4809bd908DSC07271
K dalšímu dvojutkání letošní sezony vyjížděli v sobotu 19. 1. 2013 mladší minižáci U12 do Brna, kde jim byl soupeřem tým SK Žabovřesky.

SK Žabovřesky - BK Spartak
1. zápas 18:95 (3:20, 2:26, 5:30, 8:19) zápis
2. zápas 31:96 (5:18, 10:25, 14:11, 2:42) zápis

K utkáním jsme přistoupili zodpovědně. I když bylo jasné, že jsme favoritem, domácí jsme nepodcenili,  a od začátku obou zápasů jsme drželi vše ve svých rukou.
Pouze 3. čtvrtina druhého souboje měla jiný obrázek. Trenéři soupeře nasadili pětku složenou z nejlepších hráčů, které měli na lavičce. Tato sestava dokázala vyhrát svoji čtvrtinu o 3 body 14:11. V závěrečné části však již neměli brněnští hráči žádného tahouna k dispozici a rozdíl ve výsledu tohoto úseku hry to jasně ukazuje – 2:42.
Rozhodčí přesně posuzovali základní technické přestupky a mnozí naši borci na to dopláceli. Kroky, či přenášení míče znamenalo časté přerušení hry a naši ztrátu. Naši rozehrávku měli pod kontrolou tradičně kapitán Jakub Neděla a Ondra Martínek. Oba převyšovali své spoluhráče zejména dobrým čtením hry a přehledem na hřišti. Výrazně bodoval a velkým počtem získaných míčů se předvedl Jakub Mahdalík, který nenechal jediný míč soupeři lacino a dával mu to pociťovat při osobních soubojích. Martin Zetík využíval svých fyzických předpokladů a jasně vládnul pod košem.
Další zápas čeká naše družstvo již 27. 1. 2012, kdy jedeme znovu do Brna a pokusíme se přivést body z palubovky SAM BŠM.