Minižáci vyhráli Velikonoční turnaj v Kyjově

5353bb6052f6720140419_161130
Pro tým U13 trenéra Pršaly sezóna nekončí. Soutěžní část je již za námi, ale dlouhý čas do prázdnin nezůstaneme bez zápasů. Velikonoční víkend jsme vyplnili turnajem 4 družstev v Kyjově, kam cestovala sestava 12 hráčů s nejlepší tréninkovou docházkou a přístupem k zápasům během sezóny.

Jiskra Kyjov A - BK Spartak 21:112 (10:26, 6:32, 4:26, 1:28) ZÁPIS
Jiskra Kyjov B - BK Spartak 43:57 (14:11, 6:18, 14:14, 9:14) ZÁPIS
BK Spartak - Sokol Podolí 60:26 (8:8, 23:4, 15:6, 14:8) ZÁPIS
Fotky a videa ZDE
První utkání jsme nastoupili proti domácímu "A" týmu, který nebyl v nejsilnější sestavě, a bylo to velmi znát. Naše výšková převaha byla výrazná a prakticky od úvodních minut jsme na hřišti jasně dominovali bez většího úsílí. Bránili jsme na 1/2 plynu a i tak se domácí do zakončování příliš nedostávali. Závěrečný rozdíl skóre o 91 bodů vypovídá dostatečně o rozdílnosti obou týmů.

Před dalším utkáním jsme upozornili hráče na skutečnost, že našim soupeřem bude tým Kyjova "B". Nejednalo se však o žádné "slabší" družstvo, právě naopak. Dívčí tým budil respekt už při rozcvičce. Mimo vysoké hráčky jsme mohli vidět velmi rychlé a atleticky vyspělejší členky kyjovské sestavy. My jsme byli ukolébání jednoduchým prvním vítězstvím a překvapilo nás, že nám děvčata nenechávala vůbec žádný prostor. V soubojích pod košem se s námi nemazlila a opět se ukázala rozdílnost posuzování stejných zákroků při soubojích chlapeckého a dívčího týmu. Kuba Mahdalík dostával co proto. 2 hráčky na něm visely oběma rukama, odnesl si šrámy v obličeji i krvavé škrábance kolem očí, ale byl to on, kdo byl napomínán za razantní pivotování. V tomto souboji dohrál i Kuba Mahdal, který skončil s nezaviněným zraněním v místní nemocnici. Turnajový asistent našeho týmů Víťa Kovařík s ním strávil téměř 3 hodiny v čekárně a vrátili se až po ukončení turnaje s kotníkem v sádrové dlaze a berlemi. Zranění je smolné, ale to se při basketu stává. Věříme, že se dá Kuba rychle dohromady a připojí se k zase k týmu. Vydřené vítězství 57:43 ukázalo na typický problém - nastoupit soustředěně proti holkám.

Závěrečný zápas turnaje následoval bez delší přestávky a postavili se nám kluci ze Sokola Podolí u Brna. Tohoto soupeře jsme před rokem porazili jednoznačně na turnaji v Blansku. Protože se spolu nepotkáváme v jedné soutěži, netušili jsme jeho aktuální sílu. Úvodní čtvrtka byla z našeho pohledu velmi špatná. Opora podkošové hry Martin Zetík se tvářil unaveně a ospale a byl to zcela jiný individuální výkon, než na jaký jsme byli u něho zvyklí v posledních soutěžních zápasech. Po šňůře 4 soupeřových košů jsme museli požádat o oddechový čas a rázně kluky probrat. Do konce této části jsme pak už bodovali pouze my. Když Podolí dokázalo vstřelit pouhé 2 koše ve 2. čtvrtině, zlomili jsme jeho nadšený výkon a došli k výraznému vítězství 60:26.
Turnajem jsme prošli bez porážky a pouze s jednou prohranou čtvrtinou. Za bojovnost a nadšení z hry chválíme Jonáše Baliju a Kubu Mahdalíka. Všichni členové týmu se po celou dobu turnaje povzbuzovali a předvedli, že už nejsou malí kluci. Chováním mezi utkáními a pořádkem v šatně dokázali, že nemusíme mít obavu vyrazit na další celodenní akce.