Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

MU17 dokázali doma porazit Kyjov

5c09818b3b4b3

Kadeti MU17 mají za sebou 10 zápasů soutěže. Poslední 2 odehráli na domácích parketách v sobotu 1. 12. s Kyjovem, vedoucím družstvem Nadregionální ligy. Úkolem bylo udržet soupeře co nejdéle „na dostřel“ a pokusit se o co nejpřijatelnější výsledek.

BK Spartak – Jiskra Kyjov

1. zápas 83:74 (18:27, 38:40, 53:57)

2. zápas 59:101 12:25, 36:47, 44:72)

Fotky ZDE

Už první střela utkání byla úspěšná a k naší radosti se za 3 body trefil Kuba Štursa. Když jsme na začátku 3 minuty vedli 8:2, dalo se říci, že to bylo překvapující. Vytvořili jsme však bleskově 4 ztráty a během 1 hrací minuty jsme dovolili hostům 10 bodů v řadě a úvodní část nakonec končila 27:18 pro Kyjov. Trenér si mohl lámat hlavu, jak chtěl, soupeř nás převyšoval a nejvýraznější to bylo ve střelbě z dálky. Naše střely byly nepřipravené a některé zcela míjely zařízení. Naštěstí se tým mohl opřít o Jakuba Nedělu, který doskakoval neúspěšné pokusy spoluhráčů a vracel je zpět do koše. Do poločasu jsme vedení soupeře stáhli na pouhé 2 body (38:40) a vše bylo otevřené. Rozhodlo se až v poslední čtvrtině. Neděla odpočíval, ale pod košem dominoval Šimon Macka. Nebál se v osobních soubojích a jeho 2 koše v úvodu 4/4 znamenaly vyrovnání skóre. Hráčům Kyjova to v této chvíli příliš kombinačně nešlo a snažili se brát na sebe zodpovědnost individuálními akcemi, které však nebyly příliš úspěšné. Naopak našim zázračně stouplo procento střelby. Když se pět minut před koncem trefil za 3 body znovu Kuba Štursa a vedli jsme 67:61, byl to pro naše kluky ten nejlepší doping a bojovali s maximálním nasazením. Hosté znervózněli, jejich kapitán Monda #15 si nevhodnými komentáři zbytečně řekl o technickou chybu a bylo vymalováno. Výhra 83:74 však byla zasloužená.

Trenér Špaček věděl, že silnému soupeři nemůže náš tým konkurovat, pokud bude chtít střídat všech 12 hráčů. Do prvního souboje tak ze sestavy nastoupilo pouze 8 z nich. Pro druhý zápas byl plán jasný: protočit kompletní lavičku s vědomím pravděpodobné prohry. Vše odpovídalo papírovým předpokladům. Soupeř nás zmáčknul hned od začátku, a když navíc od třetí čtvrtky odstoupil zraněný Neděla, rozdíl ve skóre narůstal až na konečných 59:101 v náš neprospěch.

Celkově byl dojem ze sobotního vystoupení dobrý. Pokud má tým spolehlivého lídra a může se o něho opřít, výkon všech hráčů tím také roste.

Další zápasy hrají kadeti 15. 12. ve Vyškově a lze očekávat podobně náročná utkání.