Ani další soutěžní kola 26. a 27. 11. k výhře nevedla.

Sokol Podolí - BK Spartak B

75:60 (21:11, 29:25, 59:39)

Přestože má družstvo mužů „B“ poměrně široký kádr, dalo se dohromady kvůli zraněním a nemocem jen 9 hráčů. S nimi jsme v sobotu vyrazili do neoblíbené (hlavně kvůli rozměrům) tělocvičny v Podolí u Brna.
Většina našeho kádru byla tvořena věkově dorostenci, kteří se v začátku zápasu trápili především v koncovce. Chvíli trvalo, než jsme si zvykli na tvrdou obranu soupeře, prosadili se z pod koše a vyrovnali hru. To už domácí vedli o 9 bodů. Tento náskok však naštěstí nenarůstal.
Ve druhů čtvrtině jsme začali hrát aktivněji, nájezdy a i dobrou střelbou jsme začali korigovat výsledek a poločasový rozdíl 5 bodů dával naději na slušný výsledek.
Bohužel přišel náš tradiční výpadek ve třetím hracím období. Soupeř využil výhody domácí tělocvičny, začal proměňovat střelby z dlouhé vzdálenosti a využívat narůstajícího počtu chyb v naší obraně. Výsledek 30:14 ve prospěch domácích dával pak jen malou naději na nějaký zvrat.
Přesto jsme se o to pokusili. Závěr dohrávali především mladší hráči a těm se pak povedlo korigovat konečné skóre o pět bodů.

TH: 12/6 = 50%

Body: Krejčiřík R. 15 (2x 3 b.; 3/1), Havlík 15 (2x 3 b.; 2/1), Ondřej L. 6, Martiš 6, Gavala 5 (1x 3 b.; 2/2), Šimčík 5 (6/3), Lečbych K. 4 (2/0), Josefík 2, Vajdík 2

BK Vyškov „A“ - BK Spartak B

82:46 (20:13, 42:30, 64:38)

V neděli jsme hráli na hřišti aktuálně doposud neporaženého celku OP-II. V prvním poločase jsme hráli s domácími docela vyrovnané utkání. I když hráči Vyškova ukazovali přece jen více zkušeností především v důrazu a hře jeden na jednoho.
Naději na přijatelný výsledek zhatila, jak jinak, třetí čtvrtina. Tady jsme propadli především v útoku. Navíc po našich nepřesných zakončeních chodil soupeř do rychlých protiútoků, díky nimž velmi rychle narostlo skóre v jeho prospěch.
Naše unavené družstvo už bohužel nenašlo sílu k nějakému zvratu ani v posledním hracím období. Hráči Vyškova navýšili rozdíl ve skóre až na konečných 36 bodů. Vypadá to sice hrozivě, ale musím družstvo pochválit  za bojovnost do konce utkání.
Stejně jako v sobotu dostali šanci především mladí hráči a doufám že i tato (ne zrovna příjemná zkušenost) jim pomůže v dalším basketbalovém rozvoji.

TH: 13/7 = 53,8%

Body: Šimčík 12 (2/0), Ondřej L. 10 (2/2), Lečbych K. 5 (1x 3 b.; 2/2), Josefík 5 (1/1), Gavala 4, Krejčiřík R. 4 (2/2), Havlík 3 (4/1), Martiš 2, Vajdík 1 (2/1)