Muži C bez vítězství

54d6849289777150207 C
V dalším kole jsme se utkali s družstvy Velkého Meziříčí a Vyškova v přímém souboji o 4. a 5. místo tabulky.
Fotky a video ZDE

BK Spartak „C“– BK Velké Meziříčí 42:50 (12:11, 26:23, 33:33)
V sobotu jsme hostili družstvo Velkého Meziříčí. V případě vítězství jsme mohli pomýšlet na konečné 4. místo v tabulce.
Utkání jsme zahájili poměrně nervózně. I když jsme pozorně bránili, v útoku jsme se trápili a na každý koš jsme se poměrně hodně nadřeli. Soupeř kontroval hlavně z trestných hodů, a tak skóre narůstalo poměrně pomalu.
V začátku druhé čtvrtiny jsme si vytvořili náskok až 8 bodů, o který jsme ale vinou nepřesností především v útoku a také vinou špatného obranného doskoku zase přišli.
Podobný obraz hry pokračoval i ve třetím hracím období. Zde nás začala trápit i špatná střelba trestných hodů, díky které se nám nepodařilo soupeři odskočit na větší bodový rozdíl.
Rozuzlení přišlo v poslední čtvrtině. Soupeř si především útočným doskokem pomalu vybudoval náskok, který jsme už nedokázali stáhnout.
Je to velká škoda. Bohužel jsme především střelecky nepodali takový výkon, jako v předešlých utkáních. Stačilo jen mít lepší mušku z trestných hodů. Soupeři pak na výhru stačilo průměrných 50 bodů.
TH: 20/7 = 35% - katastrofa.
Body: Krejčiřík 11 (2x3 b;2/1), Rožek 7 (7/1!!!), Ondřej L. 6 (4/2), Lečbych K. 6 (4/2), Kocian 6 (1x 3 b.;2/1), Urbánek 2, Jankových 2, Kelíšek P. 2

BK Spartak "C"– BK Vyškov "B"  71:72 (22:13, 41:36, 52:53)
Vyškov byl doposud za námi a tak jsme do zápasu šli oprávněně s vidinou vítězství. A také jsme to v začátku zápasu dokazovali. Hráli jsme poměrně rychle, dařilo se nám pod košem i ve střelbě z dálky.
Snad pod vidinou snadného vítězství jsme v začátku druhé čtvrtiny pustili soupeře zpět do zápasu. Několik chyb v obraně znamenalo snížení našeho náskoku. Ze hry se vytratila lehkost, objevily se chyby jak v obraně, tak i v útoku a do poločasu jsme šli již jen se čtyřbodovým vedením.
Pohroma přišla v prvních čtyřech minutách druhé půli. Tento úsek jsme prohráli 11:3. A bylo zle. Zápas se vinou naší nervozity vyrovnal, začali nám padat míče z rukou a naše hra ustrnula v křeči.
I když ze začátku poslední čtvrtiny přišlo naše krátké vzepětí, nepovedlo se nám odskočit na větší rozdíl. Soupeř pak v závěru šťastně udržel vedení o jeden bod.
Utkání je ještě větší škoda, jak toho sobotního.  Ale toto jsou přesně utkání, kvůli kterým hrajeme tuto soutěž. Hráči musí umět v krizových chvílích zmobilizovat síly, více si věřit a obrátit vývoj hry na svou stranu.
TH: 28/15 = 53%
Body: Rožek 19 (9/5), Ondřej L. 14 (4/2), Urbánek 10 (1x 3 b.), Lečbych K. 10 (5/4), Novák 6. 6 (2x 3 b.), Kallus 6 (3/2), Krejčiřík 2 (6/2), Jankových 2, Kocian 2
54d685a2b877420150207_182324
54d685a2b877420150207_182326
54d685a2b877420150207_182331
54d685a2b877420150207_191929
54d685a2b877420150207_191930
54d685a2b877420150207_192004
54d685a2b877420150207_192007
54d685a2b877420150207_192013