Muži C úspěšní jen napůl

5161cd655c963DSC07594
V prvních utkáních roku 2015 jsme doma přivítali druhý a třetí celek tabulky.

BK Spartak „C“– Sokol Bystřice n. Pernštejnem 55:47 (11:16, 17:28, 37:39)
V prvním utkání v Bystřici jsme utržili doposud nejvyšší porážku v soutěži. Proto jsme do utkání určitě nevstupovali v roli favorita. Byli jsme však rozhodnuti využít výhody domácího prostředí a pokusit se soupeři oplatit porážku.
Do utkání jsme nevstoupili špatně. Udržovali jsme si mírný náskok a dařila se nám hra z pod koše. V závěru čtvrtiny přišla však série chyb, hosté toho využili a šňůrou sedmi bodů šli do mírného vedení.
Ve stejném trendu pokračovala i druhá část hry. Hosté byli přesnější, my se nevyvarovali  chyb v útoku i v obranném doskakování a najednou se rozdíl zvětšil na 11 bodů.
Do druhé půle jsme vstoupili se snahou zrychlit přechod na soupeřovu polovinu a pokusit se soupeře fyzicky vyčerpat. Tato snaha měla úspěch. Rozdíl ve skóre se začal snižovat, hráči víc bojovali a když se k tomu přidala i přesnější střelba, výsledkem na konci čtvrtiny bylo jen dvoubodové manko ve skóre.
Naše bojovnost slavila úspěch i v posledním hracím období. Do čtvrté minuty jsme srovnali skóre a výbornou obranou a rychlým přechodem přes půlku jsme utkání dovedli do vítězného konce.
Pochvalu zaslouží všichni hráči. Přesto bych chtěl vyzvednout výkon Ondry Rožka, který jak v útoku tak především v obraně odvedl  velký kus práce.
TH:  15/6 = 40%
Body: Novák 10 (1x3 b;2/1), Rožek 9 (4/1), Ondřej L. 9 (2/1), Lečbych M. 8 (2/2), Jankových L. 7 (1x 3 b.), Krejčiřík R. 5 (1x 3 b.), Kocian 3 (3/1), Kallus 2, Urbánek 2 (2/0),

BK Spartak „C“– INMEDIAS Mikulov 51:68 (15:21, 31:33, 36:54)
V neděli nás čekalo úplně jiné družstvo. Mikulov má početný a fyzicky velmi silný kádr, se kterým mají naše „lehké váhy“ vždy problém. Prvním dvěma čtvrtinám nebylo příliš co vytknout. Byli jsme pohyblivější, dobře jsme bránili v zóně a díky pohybu se nám docela dařilo i v útoku. Poločasové manko 2 bodů nevypadalo vůbec špatně.
Bohužel vstup do druhého poločasu se nám vůbec nepovedl. Dlouhých 8 minut jsme nedali i  přes množství slibných příležitostí ani bod. Hráči ztratili pohyb v útoku, naopak soupeř zpřesnil střelbu a díky našim chybám zakončil i několik rychlých protiútoků. Naše zóna ztratil účinnost a najednou jsme ztráceli 18 bodů a začal tak hrozit debakl.
V poslední čtvrtině jsme se  pokusili změnou obrany na osobní presink s vývojem zápasu něco udělat, ale bohužel to vedlo jen k mírné korekci skóre. Zkušený soupeř si již vítězství nenechal vzít.
Je však třeba podotknout, že tuto sezónu se snažíme o to, aby se do zápasů zapojilo rovnoměrně celé družstvo tak, aby se všichni hráči dostali do konfrontace s mužským basketbalem. Takže výsledky nejsou až tak úplně to hlavní.
TH:  25/14 = 56%
Body: Krejčiřík R. 17 (3x 3 b.; 2/2), Rožek 8 (8/4), Kocian 8 (1x 3 b.; 4/3), Lečbych K. 6 (1x 3 b.; 3/1), Lečbych M. 6 (4/2), Kallus 4, Ondřej L. 2 (4/2)