Muži uzavřeli základní část ročníku 2018/19

5c7bd5dc5051e

O uplynulém víkendu dohrál tým mužů poslední zápas základní části Jihomoravské ligy.

V pátek, 1. 3. jsme hostili v uherskobrodské sportovní hale tým Tesly Brno, v sobotu 2. 3. od 17:00 hodin pak ASK Blansko.

BK Spartak – Tesla Brno

72:68 (19:19, 41:34, 56:48)

Body: Kratěna J. 26, Mikel 17, Josefík 10, Kratěna L. 5, Mahdal 5,  Havlík 4, Martínek 3, Mižičko 2

Pro páteční zápas jsme byli favority díky lepšímu postavení v tabulce. Zápas byl po celou dobu herně velmi vyrovnaný, ale drželi jsme si mírný náskok ve skóre. Zbytečně jsme si však nedůsledností a neproměňováním trestných hodů zkomplikovali situaci. Minutu a 20 s před koncem se hosté dostali do vedení o 1 bod. Okamžitě naštěstí bodoval Lukáš Kratěna, ale následovaly další 4 neúspěšné trestné hody za sebou a půl minuty před koncem bylo stav stále vyrovnaný 68:68. Naštěstí máme v týmu hráče jako je Rosťa Mikel, který v úplném závěru zkušeně proměnil střelu za 2 body a také následující 2 trestné hody, čímž rozhodl o výhře 72:68.

BK Spartak – ASK Blansko

51:81 (15:33, 26:48, 38:62)

Body: Mikel 15, Mahdal 7, Kratěna J. 7, Mrlík 5, Kratěna L. 4, Havlík 3, Vajdík 3, Martínek 3, Krejčiřík J. 2, Josefík 2

V sobotu nastoupilo z naší strany 11 hráčů. Starší hráči byli k dispozici, ale hrající kouč Jirka Krejčiřík se musel obejít bez marodů. Chyběli Tomáš Zálešák, Roman Krejčiřík a Martin Šimčík. V zápase nefungovalo našemu týmu nic. Hra nebyla dobře řízena rozehrávači, obrana byla chaotická, v útoku jsme byli bez pohybu a hlavně nám vůbec nešla střelba. Po první čtvrtině jsme prohrávali už o 18 bodů (15:33). Soupeř nepředváděl nijak oslnivý basket, ale měl velmi vysoké procento úspěšnosti střelby, ke které jsme mu dávali dostatečný prostor. V průběhu nedošlo k žádným změnám a hosté stále přidávali v rozdílu ve skóre na konečných 51:81.

Zápasy s Teslou a Blanskem končí náš tým základní část a bude následovat nástavba, ze které vzejde nový účastník II. ligy. Nemáme ambice na postup a do 1. kola play-off nasadíme tým juniorů, doplněný o 2 hráče z aktuálního týmu mužů. Trenér Pršala odehraje se svým družstvem 2 zápasy a mladíci tak získají další zkušenosti s dospělým basketbalem.