Muži vstoupili do Jihomoravské ligy

5bb11880135d1

Muži zahájili novou sezónu v sobotu 29. 9. K prvnímu utkání Jihomoravské ligy jeli na palubovku silné Třebíče. Bohužel z nejrůznějších důvodů nám chybělo 10 hráčů a na hře to bylo znát. K utkání odjelo 7 borců, z nichž za “áčko” v loňské sezóně pravidelně nastupovali pouze 4.

TJ Třebíč – BK Spartak

76:65 (16:15 30:33 52:48)

I přes absenci klasického středního rozehrávače jsme se soupeř drželi krok a v poločase jsme dokonce vedli 30:33. Ještě po třetí čtvrtině se zdálo, že utkání bude mít dramatickou koncovku, ovšem ve čtvrté části se naplno projevila možnost větší rotace hráčů domácích, kteří si v úvodních minutách posledního dějství vypracovali rozhodující náskok.

Utkání bylo na obou stranách poznamenáno velkým množstvím nepřesností a nesehraností, což je typický jev pro úvod sezóny. Je potřeba vyzdvihnout výkon Martina Šimčíka, kterém se dařilo individuálními průniky trápit obranu soupeře.

Nedělní kolo s Husovicemi bylo odloženo a o náhradním termínu se jedná. Další utkání odehrajeme 13. a 14. 10. na domácí palubovce proti Jiskře Kyjov a Sokolu Hodonín.

Body: Šimčík 21 (2x3b; 3/4), Zálešák 18 (2x3b; 2/4), Krejčiřík Jiří 10 (2x3b), Josefík 5 (3/4), Havlík 5 (1x3b), Martiš 4 (2/2), Kratěna Lukáš 2 (0/2)

Trestné hody:  10/16=62,5%