Na Rosničce jsme dokázali zvítězit

50b30aa67e18d509922a9479b6kadeti-u17-velke
Po neúspěchu v Blansku jsme se jeli pokusit o reparát na půdu SK Žabovřesky. Zároveň to byla i odveta za loňskou porážku ve finále U15.

SK Žabovřesky – BK Spartak 67:70 (26:17, 35:37, 54:57)
Vzhledem k brzké hodině utkání a poměrně pozdnímu příjezdu jsme do utkání vstoupili poněkud ospale. Naštěstí ani domácí nebyli příliš produktivní, takže se skore měnilo jen velmi pomalu. Nedostatečné rozcvičení a koncentrace se projevila především v obraně. Tomáš Zálešák měl již v závěru 1. čtvrtiny 4 fauly a musel být vystřídán.
Naštěstí jsme se v dalším herním období oklepali, zlepšili jsme obranu klíčového hráče domácích Vítkovice. Na středu se prosadil Roman Krejčiřík, který zrychlil a zpřesnil hru. Šťastnou střelou Karla Lečbycha jsme pak šli do poločasového vedení.
Třetí čtvrtina byla přetahovanou o každý koš. I když nám domácí odskočili až o 5 bodů, zlepšenou obranou a poměrně důslednou hrou pod koš jsem si udrželi před závěrečnou čtvrtinou mírné vedení.
Toto vedení jsme si udrželi i celou čtvrtou čtvrtinu. I když jsme měli množství šancí z pod koše na zvýšení našeho vedení, bohužel jsme je neproměnili a proto jsme se strachovali o výhru až do poslední minuty. Vinu na tom má i neproměnění celkem 10 trestných hodů. Naštěstí se domácím v závěru také nevedlo a proto jsme si připsali důležitou výhru.

Střelba TH: 24/10 = 41,7% - slabé
Body:     Zálešák 20 (1/0), Lečbych K. 15 (1x 3 b; 6/4), Kelíšek 10 (4/0), Krejčiřík 10 (1x 3b.; 3/1), Fanta 8 (6/4), Jankových 4, Kocián 2, Lečbych M. 1 (2/1),

SK Žabovřesky – BK Spartak 49:86 (8:23, 28:50, 41:70)
Do druhého utkání jsme již byli rozcvičení a koncentrovaní. Důslednou obranou klíčových hráčů soupeře, poměrně Rychlým přechodem do protiútoku a častým využívání podkošových hráčů jsme od začátku diktovali tempo hry a začali jsme si budovat náskok, který jsem prakticky s výjimkou části druhé čtvrtiny neustále navyšovali.
V tomto zápase si zahráli všichni hráči a také všichni skórovali. Může nás jen mrzet velké množství zahozených šancí z pod koše. V zápase se silnějším soupeřem by se nám to nemuselo vyplatit.
Z obou zápasů bych vyzvedl výkon Karla Lečbycha, který dobře bránil nejlepšího hráče domácích a dokázal se prosadit i v útoku. Na středu odehrál pravděpodobně svůj nejlepší zápas Roman Krejčiřík, který svými nájezdy pod koš uvolňoval spoluhráče do dobrých šancí a také se dokázal prosadit střelecky. Pod košem se prosadil i Petr Kelíšek, jehož bodový příspěvek mohl být ještě výraznější, kdyby nezahodil takové množství šanci. Ve druhém zápase se prosadil výrazněji i Tomáš Zálešák.
Je však potřeba pochválit celé družstvo za bojovnost a kolektivní přístup.

Střelba: TH: 20/7 = 35,0% - tragédie
Body:     Zálešák 25 (6/3), Lečbych K. 17 (2x 3 b.; 1/1), Kelíšek 13 (2/1), Kocian 8 (2/0), Lečbych M. 8 (1/0), Krejčiřík 5 (1x 3b.), Fanta 4, Jankových 3 (6/1), Kreisel 2, Urbánek 1 (2/1)