Naděje pohřbila střelecká nemohoucnost

584dbce231ba0

Do víkendových zápasů se sousedy ze dna tabulky jsme šli s nadějí na alespoň jedno vítězství. Bohužel totální střelecká nemohoucnost zmařila naše veškeré naděje. Statistiky B týmu mužů za první polovinu sezóny jsou ZDE.

BK Spartak „B“ – Slovan Černá Pole „C“

39:57 (8:11, 25:23, 30:45)

V sobotním utkání jsme nezačali špatně. Herně jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale již od první minuty jsme začali zahazovat jednu šanci za druhou. Naštěstí ani soupeř nebyl nijak extrémně produktivní a proto bylo skóre vyrovnané. Ve druhé čtvrtině jsme odskočili dokonce až na osmi bodový náskok, ale vlastními chybami jsme soupeři dovolili korigovat náskok na poločasové dva body. Katastrofa přišla, jako již tradičně, ve třetí čtvrtině. Úsek od třetí do desáté minuty jsme prohráli 14:0. Ne že bychom neměli šance, ale nikdo z mužstva nebyl schopen proměnit ani tu největší tutovku. V poslední čtvrtině jsme změnili obranu na zónovou. Soupeř dal za 6 minut jen jeden bod, my naopak 9 a povedlo se nám snížit na rozdíl 7 bodů. Tak však bylo z naší strany vše. Díky přerušení hry zaviněnému zraněním hostujícího hráče jsme vypadli z rytmu, hosté naopak šňůrou 11 bodů v řadě rozhodli o svém vítezství. Prohra o 18 bodů je vzhledem k průběhu zápasu hodně krutá.

TH: 6/2 = 33,3%

Body: Ondřej L. 9 (2/1), Šimčík 6, Buráň 6 (2x 3 b.), Vajdík 6 (2/0), Havlík 3 (2/1), Lečbych K. 3 (1x 3 b.), Josefík 2, Dorazil O. 2, Krejčiřík R. 2

BK Spartak „B“ – SKB Černovice „B“

43:54 (11:10, 20:24, 32:44)

Nedělní zápas začínal již v 8.30 a na nasazení obou družstev to bylo znát. Hra postrádala tempo i náboj. Navíc, stejně jako v sobotu, pokračoval náš festival zahozených šancí. Přesto jsme celou půlku drželi se soupeřem opět krok. Do třetí čtvrtiny jsme šli s pokusem celoplošnou obranou hosty unavit, pokusit se získat nějaké míče a dát snadné koše. Z počátku se nám to dařilo, ale náš střelecký výpadek od páté minuty umožnil hostům otočit skóre na 12 bodové vedení.
Zónová obrana v poslední čtvrtině sice vedla ke zkorigování stavu, ale hosté si závěr pohlídali a zvítězili.

TH:  5/3 = 60%

Body: Josefík 10 (2/2),Lečbych K. 8 (2x 3 b.), Šimčík 7 (1x 3 b.), Buráň 6 (1x 3 b, 2/1), Čubík 4 (1/0), Vajdík 4, Ondřej L. 4

Bohužel se za celou polovinu soutěže nenašel v týmu nikdo, kdo by na sebe dokázal vzít střeleckou zodpovědnost a být tím, kdo podrží družstvo v okamžicích, kdy se ostatním nedaří. U starších hráčů se bohužel projevuje malá trénovanost, mladším pak schází zkušenosti a některým pak i určité basketbalové dovednosti. Negativně se také projevuje skutečnost, že díky zraněním a pracovnímu vytížení hrajeme v podstatě v každém kole v poněkud jiném složení. Naštěstí další utkání hrajeme až koncem ledna. Musíme se proto pokusit dále s mužstvem pracovat a herní nedostatky eliminovat.