Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Naděje žije díky výhře nad Šumperkem!

58b45225d6a13

V náhradním termínu (neděle 26. 2. 2017) jsme odehráli 17. kolo II. basketbalové ligy. Na domácí palubovce jsme přivítali Šumperk, kterému jsme v říjnu 2016 u nich naložili poměrem 77:98. O důležitosti výsledku nedělního souboje bylo všem známo. Stále se pohybujeme v kritickém pásmu tabulky a pouze 3 výhry ve zbývajících zápasech nám dávali šance na setrvání v této soutěži.

Trenér Dušan Balija postavil desetičlennou sestavu, ve které nechyběla žádná z opor. První čtvrtina vyzněla lépe pro hosty, ale její průběh byl zcela vyrovnaný. Na naší straně jsme viděli solidní jistotu ve střelbě z dálky a nebylo důvodu k nějaké nervozitě. Po druhé části jsme měli vedení o koš na naší straně, a přestože jsme nebyli v žádném bodovém trháku, mohli jsme být stále v relativním klidu, protože úspěšnost střelby byla stále výborná. Chleba se začal lámat od 5. minuty 3. čtvrtiny, kdy jsme začali mít ze zápasu jednoznačně více.  V pravou chvíli vždy přišla nějaká střela z větší vzdálenosti, kterou jsme soupeři zasadili tvrdý úder v situaci, kdy se už-už nadechoval k většímu tlaku. Rozdíl pouhých 5 bodů byl minutu před koncem, ale soupeř nedokázal protlačit žádný z nájezdů a naopak fauloval naše střelce. Ti z čáry trestných hodů bodovali a velmi důležitou výhru jsme už nepustili.

BK Spartak – TJ Šumperk

91:81 (22:24, 43:41, 69:61)

Body: Michal Ihring 22 (4x3b), Miroslav Mrlík 19 (3x3b), Ondřej Kukla 9, Dominig Ihring 11 (3x3b), Rostislav Mikel 10, Ondřej Rožek 8, Vladimír Povolný 6, Jiří Krejčiřík 6 (1x3b).                                                                 Vše je nyní složitá matematika, která předpokládá plný bodový zisk našeho týmu v posledních 2 utkáních. I tak nemusí být záchranářské práce úspěšné, protože jsou bodové rozdíly minimální mezi více týmy.