Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Napínavé utkání se šťastným koncem v prodloužení

565b35e473fe8

Konečně jsme se dočkali i sobotního hracího dne a tak 28. 11. k nám přijel houževnatý tým z Lipníku nad Bečvou. Z dostupných hráčů se omluvili Rostislav Mikel a Lukáš Kratěna, proto bylo k zápasu nachystáno pouze deset hráčů.

BK Spartak A – BK Lipník nad Bečvou

69:67 po prodloužení (16:14, 35:27, 45:41,61:61)

Fotky ZDE

Skóre otevřel Dominik Ihring střelou za tři body, soupeř vzápětí odpověděl stejně a z dalšího útoku přidal další dva body. Šanci dostat tým do vedení měl Vladimír Povolný, avšak ze čtyř trestných hodů neproměnil ani jeden a soupeř dalším útokem zvýšil na 3:7. Až poté se konečně probral i náš tým a sérií deseti bodů v řadě jsme se dostali do vedení a tak jsme první čtvrtinu těsně vyhráli 16:14. Úvod druhé čtvrtiny jsme opět začali úspěšnou tříbodovou střelou, kterou tentokrát zajistil Miroslav Mrlík a postupně jsme se podle předpokladu začali soupeři vzdalovat až na rozdíl deseti bodů. Konec druhé čtvrtiny skončil našim vedením 35:27. Začátek druhé poloviny zvládl mnohem lépe tým Lipníku a díky naší neschopnosti dávat koše ze střední a dlouhé vzdálenosti, stáhl náš náskok na jediný bod. K bodovému odskočení od soupeře došlo až tři minuty před koncem třetí čtvrtiny, kdy jsme se opět vrátili na relativně bezpečný rozdíl devíti bodů, ale soupeři zase lépe vyšla koncovka a díky rychlým pěti bodům jsme šli do poslední čtvrtiny jen s decentním vedením 45:41. Bohužel i v poslední čtvrtině pokračovala naše střelecká nemohoucnost dvojkových i trojkových pokusů. Spoustu jistých bodů jsme doslova zahodili přímo zpod koše a vše bylo korunováno bídnou střelbou trestných hodů. Soupeř stále pokračoval ve své tvrdé hře, která byla často až za hranicí pravidel a jelikož tyto zákroky málo kdy byly trestány rozhodčími, soupeř se dvě minuty před koncem dostal do vedení o tři body. Bodové vyrovnání v závěru zajistil Miroslav Mrlík dvěma trestnými hody a chvíli po něm mohl rozhodnout Jiří Krejčiřík, který ze dvou trestných hodů dal pouze jeden. A jelikož Jiří Kratěna svůj nájezd v posledních vteřinách neproměnil, zápas skončil 61:61 a čekalo nás pětiminutové prodloužení. První koš dal sice soupeř, ale vedení jsme si díky rychlým čtyřem bodům vzali zpět a již také u nás zůstalo. Zápas s nepříjemným soupeřem, který se nás z velké míry držel díky rozhodčím a naší nejistotě v zakončování, jsme dotáhli do vítězného konce a díky těsnému vítězství 69:67 stále držíme první místo v tabulce.

Bodovali: Dominik Ihring 16 bodů (TH 4/3), Vladimír Povolný 5 (10/1), Miroslav Mrlík 7 (2/2), Jiří Krejčiřík 23 (14/11), Jiří Kratěna 16 (8/4), Jiří Dorazil 2

K dalšímu zápasu jedeme v pátek 11. 12. do Prostějova, který drží druhé místo v tabulce a bude nám chtít vrátit porážku, kterou si odvezl z naší basketbalové arény.