Netradičně ve čtvrtek 14. 4. 2022 jsme dohrávali jedno z několika odložených kol Nadregionální ligy kadetek do 17 let. Jeli jsme do Žďáru nad Sázavou.

Vlčice Žďár – BK Spartak

1. zápas 73:44 (22:7, 51:21, 61:29)

2. zápas 100:48 (32:13, 49:22, 69:42)

Domácí hráčky na nás vyrukovaly s osobním agresivní obranou po celém hřišti, která nám dělala velké problémy. Hráčky se často nedostaly ani přes půlku a domácí děvčata naopak díky ziskům sázela jeden lehký koš za druhým. Po poločase se naše hráčky poněkud vzpamatovaly, dokázaly se lépe vypořádat s presinkem a dokonce se nám povedlo druhý poločas i vyhrát.

Bohužel druhý zápas byl ještě horší. Znovu jsme měli problémy s tvrdou obranou domácích, kupili jsme jednu ztrátu za druhou a sami jsme se velmi těžce prosazovali. Další dvě čtvrtiny byly o něco lepší. Utkání se poněkud vyrovnalo, ale bohužel v poslední čtvrtině přišel kolaps. Našim hráčkám došly síly a soupeř nám v posledních šesti minutách nasázel 28 bodů.

Domácí družstvo nám dalo krásnou lekci, jak je důležitá fyzická připravenost. I v osmi hráčkách dokázalo celoplošnou agresivní obranu praktikovat po oba zápasy. Na rozdíl on našeho družstva, které v závěru druhého utkání fyzicky odpadlo.

TH: 10/5 (50%) a 5/4 (80%)

Body: Kučerová 12/9 (1x 3 b.; TH 6/3), Harnová 6/10 (2x 3 b.; TH 5/4), Stehlíková 15/12 (1x 3 b.), Vokšická 6/5 (TH 2/1), Bábíčková N. 5/10 (TH 2/1), Šimoníková 0/0, Mošťková 0/0, Popelková 0/0