Oslabený tým nezvládl druhé čtvrtiny

50b9d3e2a4bdeJirka
Basketbalisté Uh. Brodu mají po sezoně, zakotvili na osmé příčce
Basketbalisté Spartaku Uherský Brod mají po sezoně. Svěřenci kouče Miroslava Mikela si oproti loňsku pohoršili z páté na osmou příčku, když v druholigové derniéře prohráli  na palubovce Třebíče i Žabovřesk shodně 84:60. Chleba se vždy lámal ve druhé čtvrtině, v níž hostům selhala střelba.

Třebíč - BK Spartak 84:60 (42:27)
Broďané odcestovali na Vysočinu jen v šesti, když postrádali nemocného Dostála s Halíkem a pracovně zaneprázdněného Mrlíka, Mikela a Pršalu. Trenér dal navíc šanci dorostenci Krejčiříkovi a po dlouhé absenci zaviněné zraněním naskočil do hry Formánek.  „Kluci se po první vyrovnané čtvrtině snažili zbrkle zakončovat, což byla voda na třebíčský mlýn, jehož hráči byli lepší v doskoku. A z brejků nás trestali,“ posteskl si Mikel, jehož výběr druhou část projel 9:23... V další fázi zápasu se už borci od Olšavy zbrchali, ale zápas se přesto už pouze dohrával. „Sebevědomým výkonem mě potěšil Jirka Krejčiřík,“ pochválil devatenáctiletého mladíka Mikel.
Body: Krejčiřík 20, Kratěna 13, Formánek 9, Povolný 8, Šácha 7, Němec 3

Žabovřesky - BK Spartak 84:60 (52:25)
Scénář souboje v moravské metropoli kopíroval Třebíč. Borci od Olšavy znovu živili naději na body pouze v první části, druhou projeli 8:23 a nebylo co řešit. „Střelecké příležitosti jsme si opět vytvořili, ale z dálky ani zpod koše to nebyla žádná sláva,“ přiznal Mikel. Po přestávce hosté znovu zvedli hlavu, ale na zdramatizování pomýšlet nemohli. „Soupeři už jsme sice nedávali tolik balonů zadarmo, zlepšili jsme kombinaci i koncovku, ale dosáhli jen dílčího úspěchu v podobě vítězství v poslední čtvrtině (15:9 pozn. autora),“ uvedl brodský kormidelník.
Body: Kratěna 16, Povolný 14, Krejčiřík 10, Mikel 10, Formánek 8, Němec 2