Oslava basketbalu v Uherském Brodě

570a454133cbf

Nejdůležitější zápas sezóny odehrál náš A tým v pátek 8. 4. 2016.

Hala se začala plnit půl hodiny před začátkem utkání. Do posledního místa zaplněné hlediště netrpělivě čekalo na zahájení „bitvy“. Také technická komise podtrhla význam souboje delegací 3 rozhodčích namísto 2, kteří běžně rozhodují utkání této úrovně.

BK TJ Spartak – Orli Prostějov

66:58 (11:16, 37:31, 51:41)

Reportáž TV Slovácko ZDE

Matematika před úvodním rozskokem byla velmi jednoduchá. Vítěz tohoto zápasu jde do II. ligy v basketbalu mužů. Úvod byl ve znamení nervozity. Domácí družstvo cítilo důležitost zápasu a zodpovědnost před vyprodaným hledištěm svazovala hráčům ruce. První čtvrtinu hosté vyhráli 11:16 a bubeníci v hledišti museli přidat. Hráči Spartaku se otřepali a shodili ze sebe všechny obavy. Mira Mrlík se ukázal jako pravý vůdce a předvedl nedocenitelný význam pro tým. Řídil rozehrávku s naprostou jistotou a přidával důležité body. V poločase vypadalo skóre mnohem veseleji. Prostějov jsme zatlačili a na tabuli svítil stav 37:31 pro domácí. Hala bouřila a byl problém slyšet píšťalku rozhodčího. Střelecká soutěž diváků v poločase měla svého vítěze v osobě Víti Kovaříka a ten si odnesl dárkový koš.  3. část hry byla opět pekelná a více než střelba se opět dařila obrana oběma týmům. Vítězství BK Spartak v této části o 4 body zvýšilo naše vedení, ale stále bylo vše naprosto otevřené. Že bylo do konce mnoho času, se pomalu začalo divákům ukazovat, když Prostějov ukusoval bod po bodu z našeho vedení. Domácí od 2. minuty poslední hrací části dokázali bodovat až v minutě osmé a tak to byla bitva se vším všudy až do konce. V závěru šli všichni domácí hráči na absolutní maximum. Rvali jsme se v každém útoku a Prostějovu nezbývalo než faulovat.  K jeho smůle si vždy vybrali excelentního realizátora trestných hodů. Mira Mrlík proměnil v posledních 90 sekundách 75% šestek a vše pojistili body Jirka Krejčiřík a v úplném závěru pak proměněnou šestkou i Rosťa Mikel.

Fantastický aplaus pro domácí byl zcela zasloužený a trenér Balija jde se svým týmem zpět do II. ligy. Parádní atmosféra v hale korunovaná postupem byla opravdovým svátkem basketbalu v Uherském Brodě.

Body: Mrlík 16, Mikel 14, Kratěna L. 9, Krejčiřík J. 8, Povolný 7, Zálešák 4, Rožek 4, Dorazil 2, Šimčík 2