Parádní víkend Áčka

584dbe7c978ea

Parádně zvládli hráči A týmu „dvojičku“ se soupeřem z Brna. Soupeř SK Žabovřesky byl před víkendem na 6. místě tabulky a byl tak favoritem pro dvojici zápasů. Na domácí palubovce jsme se utkali v sobotu a v neděli pak proběhl zápas v Brně.

Sobota 10. 12. 2016

BK Spartak – SK Žabovřesky Brno

83:79 (27:27, 55:47, 75:64)

Body: Miroslav Mrlík 27, Ondřej Kukla 17, Michal Ihring 13, Ondřej Rožek 8, Lukáš Kratěna 6, Jiří Krejčiřík 4, Vladimír Povolný 4, Dominik Ihring 2, Tomáš Zálešák 2

V sobotu 10. 12. se hrálo v Uherském Brodě a Žabovřesky přijely pouze se 7 hráči, ale včetně hlavních střelců Jana Strašáka a Martina Šupáka. Domácí postrádali Rosťu Mikla, který má pracovní povinnosti. Jinak byla sestava v aktuálně maximální možné síle, což byla dobrá zpráva s ohledem na nezbytnost zisku bodů a uklidnění situace před začátkem druhé poloviny soutěže. V útoku se dařilo na rozehrávce i křídlech. Při chuti byl Mira Mrlík, který předvedl střelecký koncert a v jeho 27 bodovém příspěvku je zahrnuto 6 úspěšných 3-bodových pokusů. Viděli jsme množství opravdu povedených útoků, kde rozehrávači potvrzovali svůj obrovský přehled o dění na hřišti a chytře uvolňovali spoluhráče do zakončení. Bohužel jsme však až trestuhodně zapomínali na soupeřova ostrostřelce Martina Šupáka. Ten při sebemenším odstoupení našich obránců pálil a s velmi vysokou úspěšností. 31 bodů tohoto dvaadvacetiletého hráče je špatnou vizitkou naší obrany. V závěru zápasu to byl právě tento hráč, který od páté minuty poslední čtvrtiny stahoval rozdíl ve skóre. Naštěstí jsme dokázali výsledek uhájit, přestože jsme od 4. minuty závěrečné části vůbec nebodovali.

Neděle 11. 12. 2016

SK Žabovřesky Brno – BK Spartak

56:70 (15:23, 25:31, 38:47)

Body: Dominik Ihring 17, Miroslav Mrlík 17, Michal Ihring 14, Ondřej Kukla 11, Ondřej Rožek 7, Jiří Krejčiřík 2, Lukáš Kratěna 2, Vladimír Povolný 2

V nedělním utkání na brněnské palubovce jsme očekávali jiného soupeře a částečně se tak i stalo. Ve srovnání se sobotním utkání doplnil soupeř svoji sestavu o 2 hráče, kteří však do zápasu nakonec vůbec nezasáhli a změna tak byla pouze v zápisu o utkání. Spartak cestoval bez Martina Šimčíka. Ten nastoupil za „B“ tým. Zahájili jsme výtečně. Základní pětka se rozehrála k parádnímu výkonu. Mira Mrlík, Ondra Kukla, Dominik a Michal Ihringovi, Vladimír Povolný předvedli skvělý úvod a náskok jsme pak udržovali v celém průběhu. Přestože jsme spálili 5 „tutovek“, soupeř toho nedokázal vůbec využít. Na jeho hře byla znát skutečnost, že již v 3. minutě se lehce zranil ostrostřelec Šupák a přestože do zápasu později nastoupil, projevilo se zranění kotníku na jeho pohybu. Trenér Dušan Balija by potěšen velkým zlepšením v obraně. Ve srovnání se sobotou jsme výrazně přidali v této činnosti. Fyzicky náročný byl tento souboj pro celou základní sestavu, která střídala pouze na krátké úseky. Mira Mrlík s Michalem Ihringem odehrály cca 35 minut a 30 minut zvládl i Ondra Rožek.

Vítězství 56:70 nás posunuje v tabulce na 10. místo a díky minimálním rozdílům je situace znovu veselejší. 7. a 8. ledna se pokusíme o další bodový zisk v domácí hale proti Karviné a Ostravě-Hladnovu.