Plný počet bodů z Podolí

54e1a5027d142150215 U15
Družstvo trenéra Pršaly cestovalo v sobotu 15. 2. do Podolí u Brna, kde kluci v dalším kole Oblastního přeboru JM poprvé hráli na palubovce místní sokolovny. Dvanáctka hráčů byla nominována podle odtrénovaných hodin v posledním týdnu.

Sokol Podolí – BK Spartak
1. zápas 46:91 ZÁPIS
2. zápas 48:108 ZÁPIS
Fotky a videa ZDE

Žáci zahájili svůj sobotní program výborně a po první čtvrtině vedli vysoko 9:31. V této části plnili dobře pokyny v obraně a dařilo se i při nacvičených signálech v útoku. Průběžně pak střídala celá lavička. Trenér si hrál s jednotlivými sestavami a současně stavěl pětice s větším počtem hráčů, kteří v této sezóně odehráli doposud jen 2 nebo 3 zápasy. Proto se rychlý nárůst skóre přibrzdil a naopak soupeř ukázal, že má na to hrát v Oblastním přeboru solidní zápasy.
Ve druhém utkání jsme nastoupil absolutně lehkovážně s pocitem, že už máme vyhráno. Vše odpovídalo situaci o přestávce, kdy se „blbnulo“ a na zápas se hráči moc nesoustředili. Střelba ze zcela nepřipravených pozic, velmi vlažný přístup k doskakování pod vlastním i soupeřovým košem a celkově slabá obrana nás v první čtvrtině druhého souboje opět postavili na zem. Za stavu 13:2 pro domácí muselo dojít ke změnám v sestavě. Tuto část jsme pak ještě stihli otočit na 17:19 a hráči pochopili, že se musí makat s každým soupeřem. Další část pak byla naprosto odlišná. 2. čtvrtinu jsme vyhráli 3:39 a Podolí jsme tím zastavili v jeho nadšeném boji z úvodu. Protože domácí sokoli měli za sebou náročné sobotní dvojutkání s BŠM Brno, bylo patrné, že fyzické síly jim už ubývají a nemohli zápas nijak zvrátit.
Náš tým U15 má po tomto kole před sebou již pouze 2 dvojzápasy a v obou případech na domácí palubovce. 22. 3. přijedou brněnské Žabovřesky a 28. 3. SAM BŠM Brno.