Po pátečním kole je jasno - Áčko musí 8. 4. vyhrát

564b82aeef47e

V pátek 1. 4. jsme jeli do Olomouce k našemu předposlednímu utkání v této sezóně. Tým je stále oslaben o Jirku Kratěnu. Do Olomouce nemohl odcestovat ani Jirka a Roman Krejčiříkovi a Jirka Dorazil. Ale i v oslabené sestavě jsme doufali ve vítězný zápas, který by vnesl větší jistotu do boje o postup do druhé ligy.

Základní sestava Mirek Mrlík, Adam Gavala, Tomáš Zálešák, Lukáš Kratěna a Laďa Povolný začala dobře a až na krátký úsek hry jsme byli stále v mírném vedení. Opožděně z pracovních důvodů během první čtvrtiny ještě přijel Rosťa Mikel, který se během chvilky zapojil do hry a pomohl tak s rozehrávkou Mirkovi Mrlíkovi. První čtvrtina se nám podařila těsně vyhrát o čtyři body 11:15. Začátek druhé čtvrtiny jsme stále drželi tempo hry a nepustili jsme soupeře do vedení. Výpadek nás postihl mezi čtvrtou a osmou minutou. Přestali jsme dodržovat herní rozestavení a zmizela kolektivní hra. Během této doby jsme dali pouze jeden koš a soupeř nám odskočil na rozdíl šesti bodů. Patřila nám až koncovka a náskok soupeře jsme snížili na 29:26. Začátek druhého poločasu byl opět bídný, nedařilo se nám skórovat a první body dal až po třech minutách hry Tomáš Zálešák, který stáhl vedení soupeře na rozdíl devíti bodů. Naše počínající trápení korunoval Adam Gavala zbytečnými poznámkami vůči rozhodčímu, za což nejdříve dostal technickou chybu a vzápětí i diskvalifikační chybu. Soupeř házel tři šestky, které proměnil. Během závěrečné čtvrtiny se ještě stihl vyfaulovat Tomáš Zálešák a v tu chvíli ani při sebevětší snaze nešlo výsledek zvrátit na naši stranu.

V pátek 8. 4. nás čeká závěrečný zápas s momentálně vedoucím týmem soutěže z Prostějova a jedině vítězství nás může posunout do druhé ligy.

Body: Mirek Mrlík 18, Laďa Povolný 12, Tomáš Zálešák 8, Rosťa Mikel 6, Ondra Rožek 5, Lukáš Kratěna 4, Adam Gavala 2, Kuba Kocian 1